Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek! Neketek...

Laktózérzékenyek! Neketek előjönnek a tünetek akkor ha olyan gyógyszert szedtek be amibe van laktóz-monohidrát?

Figyelt kérdés
Laktózérzékeny vagyok, és megfigyeltem, hogy a gyógyszerek 99%-ába segédanyagként ott a laktóz-monohidrát.Nem szedek annyira gyógyszereket, max. fájdalomcsillapítót, azt is Kalmopyrint.Régebben szedtem fog. gátlót ( Lindynette 30), de abba kellett hagynom, mert a szervezetem nem bírta.Most megint fel kellenne iratni, de nem merem, mert félek, hogy beteg leszek tőle.Még csökkentett lakt. tartalmút se találtam ( bár nemtudom mi a fr@ncért kell ezeket beletenni).Esetleg úgy lehetne szedni hogy laktáz-tablettát veszek be mellé?Ti, hogy szeditek az ilyen gyógyszereket?
2009. júl. 28. 15:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Én is laktózérzékeny vagyok, és én már bejártam ezt az utat.Igen, nagyon sok gyógyszerbe belteszik, én is kérdem miért...a fog.gátlóval is így voltam, bár én szedtem Lindynette 30-at utána Cypromixet, de utána feladtam.nincs laktózmentes fog. gátló tabi (merthát miért lenne). egy megoldás van az pedig: hüvelygyűrű.Nuvaring.nézz utána és használom kényelmes baj nincs vele és LAKTÓZMENTESXD!az ára is ott van mint a tabié!
2010. febr. 2. 16:18
 2/2 A kérdező kommentje:
xd elfelejtettem hogy én írtam ki ak érdést:D nembaj tanulságnak jó!Remélem hamar törlik majdxd
2010. febr. 2. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!