Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van, hogy állandóan...

Mitől van, hogy állandóan kortyog, morog a hasam?

Figyelt kérdés

Van már ilyen kérdés tudom, de szeretnék választ kapni, vagy aki már átesett ezen, és van ami segítsen rajta...

Most a gyógyszertárban a lacto protectet ajánlották, 4 napja szedem, első 3 nap 2 kapszulát ajánlott, és mostantól napi 1-et.

Ez nem normális szerintem, hogy állandóan ezt csinálja, és nem tudok vele mit kezdeni.

Has éhes vagyok akkor korog, ez normális persze.. de enni sem merek, mert főleg étkezés után csinálja ezt.. nem is tudom, hogy írjam le.. hangokat ad ki, fortyog, korog, va hogy csak egyszer, van, hogy elég hosszasan, mintha valami gázok robbannának.., és elég kellemetlen, ha épp iskolában, vagy másnál vagyok.

Mit tudnék tenni, hogy elmúljon?

Pl. reggeli után katasztrófa... el sem áll sokáig..

Előre is köszönöm!


2012. okt. 8. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Látogasd meg a háziorvosodat, mondd el neki és ő adni fog szerintem egy beutalót a gastroenterológiára. Ott biztos megoldják a bajod!
2012. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy lassabb az emésztésed? mikor eszek nekem is mindig hangokat ad ki, vagy például ha sok vizet iszol, akkor is mindig morog.
2012. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szeretném ezt orvos nélkül megoldani..., de persze ha nem tudok segíteni saját praktikával elmegyek.. de ezért kérem a segítségeteket.

Ez már egy jó ideje van, de olyan zavaró, főleg mert régebben nem volt hasonló gondom, nem kellett azt néznek, hogy mikor leszek éhes, éppen mi lesz evés után, ha társaságban vagyok..

Nem iszok szénsavasat, csak mentes vizet..

2012. okt. 8. 10:03
 4/15 A kérdező kommentje:
bármit eszem, utána mindig érzem, mintha kavarogna is a gyomrom, és adja a hangokat..
2012. okt. 8. 10:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kell egyből csövet nyelni(gasztroenterológiára ) menni.

van mellé más tüneted?(fájdalom,hányinger)

mert, ha van lehet sok a gyomorsavad és csak valami rennie vagy sav lekötőre lenne szükséged.

vagy étel allergiád van, de ahhoz legtöbbször társul valamilyen egyéb tünet(hasmenés pl.)

a víz nem segít?

2012. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem nem társul mellé semmi, nem fáj a hasam, nincs hasmenésem,stb..

Ugyanazokat az ételeket eszem, amit eddig is.

Egyszerűen csak, eszem valamit és utána folyamatosan csinálja ezt. és főleg a kellemetlenség zavar benne, amit okoz..

És amióta van, még rá is koncentrálok, mert félek, hogy épp mikor fogja csinálni..

2012. okt. 8. 12:58
 7/15 anonim válasza:
100%
Sajnos én is ezzel a problémával küszdöm 1-2 honapja, az orvosom most küldött el megint tükrözésre(egy éve voltam reflux miatt plusz nagyon savas vagyok) Savtól nem lehet mert eddig nálam nem jelentkezett és egy éve szedem a savlekötőt
2013. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Pár hónapja már az én hasam is úgy viselkedik mint a tiéd. Főleg olyankor szeret kellemetlen helyzetbe hozni, mikor a körülöttem lévők a legnagyobb csöndben vannak vagy ha kettesben vagyok valakivel.

Az interneten próbálok én is valami természetes módot találni rá. Most éppen ezt olvastam, és nem is tünik olyan butaságnak: [link]

Remélem tudtam segíteni, legalább egy kicsit is.

Jobbulást kívánok és további szép napokat! :)

2015. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 jaftagon válasza:
100%

Én most vagyok így és tudom a megoldást!

Én elmentem a háziorvoshoz és felírt kettő gyógyszert.

Nospa tabletta napi 1-2 és Filmtabletta 1 naponta.

De a magzatpózban való fekvés is segíthet.

Folyadék nem lehet meleg! Vagy szoba hőmérsékletes cukormentes te vagy csak hideg tea. Ételekből mellékeld a zsírt és a cukrot. Először egyél házikekszet és pár nap múlva jöhetnek a levesek. Utána minden jó lesz!

2017. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Régi kérdés de hátha valaki erre jár és olvassa

[link]

2018. szept. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!