Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyagcsere csak úgy változhat?

Anyagcsere csak úgy változhat?

Figyelt kérdés
Sosem voltam hajlandó hízásra, max ha nőttem, akkor is 1 kilót. Most 22 vagyok és évekig megragadtam egy bizonyos számnál, de most az utóbbi 1,2 hónapban felszedtem 3 kilót és ezt tudom tartani. Szinte ugyanazokat eszem, max annyi, hogy nem dohányzom, nem eszem/iszom cukrosat és igyekszem legalább 2 naponta sétálni kicsit. Sosem híztam még ennyit csak úgy, pláne nem tudtam megtartani. Az anyagcsere csak úgy változhat ilyen fiatalon?

2012. okt. 20. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Az anyagcsere bármikor változhat. Nem korfüggő. Az életviteled diktálja, hogy milyen legyen az anyagcseréd. Egyszerű példa: ha 3x eszel egy nap és nem sportolsz, akkor jóval lassabb lesz az anyagcseréd, mintha 6 vagy többször ennél és sportolnál. Ennyire egyszerű. Még pár körülmény befolyásolja persze, mint a vízfogyasztás, az ételek fajtája és kombinálása, a vitaminok, a rostok mennyisége stb. Rengeteg körülmény van, ami közrejátszik, még az is, hogy mit mikor fogyasztasz, mert az sem mindegy.
2012. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!