Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesebben szeretnénk...

Egészségesebben szeretnénk táplálkozni. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Bio ételekre nincs pénzünk, de azt is tudom, hogy a sok előre gyártott felvágott, meg sajtkrém tele van szeméttel. Van egy 1,5 éves kislányom is. Mit adjak neki reggelire, vacsorára és uzsonnára? Az ebédet viszonylag könnyű megoldani, sok zöldség, sovány hús, hal. És a többi? Ti miket esztek?
2012. nov. 19. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire csinálj szendvicskrémeket házilag.

Pl. tojáskrém, padlizsánkrém, májkrém (főtt májból), körözött, stb.

Ezerszer táplálóbb és egészségesebb, mint pl. a párizsi.

2012. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kenyérfeltétnek szalámik, felvágottak helyett az is jó, ha veszel sovány darálthúst, összekevered apróra vágott répával, teszel bele borsót, tojást, fűszereket, egyben megsütöd. Tedd a hűtőbe, és vacsira, reggelire szeletelsz belőle a kenyérre.
2012. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

teljes kiőrlésű dolgok,pl teljes kiőrlésű kenyér,liszt,pékáru.Sok tejtermék,zöldség,gyümi,hús.

pl: reggeli: egy kifli,vaj ( nem margarin tele van szeméttel) tea vajat vegyél,nem drága,sonka rá,mellé valami zöldség.

uzsi: pl: puffasztott rizs,alma.

vacsi: esetleg csirke mell. :)

nem drágább a egészséges étkezés.

ha azt nézed akkor most egy példa. alapjáraton veszel 10E forintért kaját,és az egészségesebbek mondjuk nem 10-be hanem 12-13 E forint.. szóval nagyon kicsit több az egészséges. pl a teljes kiőrlésű liszt 250-300 forint. kevesebbet eszel belőle mert eltelít.:)) tovább tartanak,mert pl megeszel 2 szelet fehér kenyeret,a teljes kiőrlésű pedig elég 1 mert olyan mintha 3 szelet fehéret vágtál volna be:)) én amiket eszek: csirke hús,teljes kiőrlésű kenyér,kifli ( most is azt eszek vajjal sonkával paradicsommal),puffasztott rizs,zöldségek,gyümik,kefir,sajt. igaz én fogyózok is:D

2012. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nasinak pedig ne kész gyümölcsjoghurtot, pudingot vegyél, hanem pl. natúr joghurtba tegyél friss idénygyümölcsöt, hagyd állni fél napig, és kész a kristálycukormentes joghurt. A pudingot is el lehet házilag készíteni, sok recept van a neten.
2012. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és én a kenyeret is itthon sütöm, eleinte macera, de ha belejössz, pikk pakk megvan, és nincs benne adalékanyag.
2012. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a jó minőségű, nem csípős felvágottakat, kolbászokat, májkrémet nem kerülöm el. Vásárlásnál mindig megnézem az összetevőket, ízfokózókat különösen kerülöm, de lehet kapni jó kis "házi" készítményeket, amikben minimális az adalékanyag. Ugyanakkor kisgyereknek ezeket még nem adnám akkor sem ha jó minőségű, mert a Chlostridium elleni védekezés és a tartósítás érdekében mindegyik tartalmaz nitrites adalékokat. Felnőttnél nem gond, gyereknél inkább, úgy ahogy kútvizet sem ajánlatos kisgyereknek adni a nitrátok miatt, a hemoglobinba kötődve fulladást okozhat.


Ahogy előző is írta, lehet otthon tojáskrémet, kőrözöttet csinálni, vagy tejbegrízt, tejberizst. Gyerekek ezeket különösen szeretik. Ha glutént nem adsz még neki, akkor rizsdarából csinálhatod a tejbegrízt, én is abból szoktam. A rizs meg ugye gluténmentes. Egyébként jó alternatíva még a puliszka is.


A müzliket nem javaslom, mert tiszta cukor, másrészt az ilyen nyers zab meg mindenféle pelyhekkel nem vagyok kibékülve.


Egyébként szerintem ha sok zöldséget, gyümölcsöt esztek, meg házikosztot akkor már elég egészségesek vagytok, én nem spiláznám ezt túl. :-) Azért szokni is kell a környezethez, az oviban sem fog bio kaját enni a gyerek. Az immunrendszerét is erősíteni kell.

2012. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!