Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lennék?

Anorexiás lennék?

Figyelt kérdés
Egy ideje alig eszek, van, amikor napi max. 2mandarint. Emellett rendszeresen sportolok. Ha eszek, bûnösnek érzem magam, fogyni akarok, és ha eszek, mindig az jut eszembe, hogy vajon ettôl vagy attól most mennyit hízok. Elvileg sokat fogytam az utóbbi idôben, de én nem veszem ezt észre magamon. 178cm vagyok és 57kg. Van egy szúró érzés a mellkasomban egy ponton, ami néha belenyilal. Nemtudom, hogy ennek van-e valami köze ehhez. Az utóbbi idôben lelkileg sem vagyok a toppon, pedig van egy csodás párkapcsolatom, a barátom tökéletesen illik hozzám. Kicsit depresszív hangulatom van, nem találom a helyem. Maximalistább vagyok, nem tudom elviselni a kudarcot. Mit gondoltok? Hogyan változtathatnék? Megígértem a környezetemnek, hogy változtatok. 17/L

2012. dec. 3. 20:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy nem bírok megenni egy normál adag kaját, fáj a hasam, hányingerem van.
2012. dec. 3. 20:30
 2/9 anonim válasza:
Szerintem anorexiás nem vagy de depressziós vagy, esetleg csak az Önértékeléssel vannak gondjaid. A testi tüneteid lehetnek fizikai megbetegedés jelei de akár a pszicés rendellenességeid is okozhatják. Szerintem keresd fel a házi orvosod. Mondj el neki mindent ő meg majd eldönti hogy szükséges e kardiológiai vizsgálat a szúró érzés miatt vagy pszichiáterhez küld aki segít neked. Egyiktől se félj. De szerintem, saját tapasztalat alapján pszichés alapon vannak testi tüneteid.
2012. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt is kihagytam, hogy baromira elégedetlen vagyok magammal, egyszerûen teltnek látom magam.


Köszönöm, Kommentelô, lehet, hogy igazad lehet és "csak" ilyen gond van.

2012. dec. 3. 21:03
 4/9 anonim válasza:
Előfordúlhat hogy nem csak depressziós vagy hanem anorexiás is de az orvoslás teljesen megegyezik hiszen mindkettőre csak pszichiáter tud megoldást ajánlani.Az adataid alapján a testtömeg indexed 17,99. 18-ig normális te a sovány kategóriába tartozol. Zárójelben elmondom hogy én 24 éves vagyok 160 cm és és 40 kg és szültem egy gyermeket. az én testtömeg indexem 15,63. Ami alacsonyabb a tiednél és a kórosan sovány kategóriába tartozom. Én jártam orvosnál, belgyógyásznál és psziciáternél is de nem találtak rendellenességet, hála az égnek, de mindenképp menj el a háziorvoshoz. Ha nem mersz egyedül akkor kérj meg valakit aki tud segíteni. Mert ha valóban anorexiás vagy annak súlyos hatásai lehetnek az egészségedre. Legsúlyosabb esetben akár szívelégtelenséget is ami azonnali halált okoz.
2012. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szívelégtelenségrôl nem tudtam, köszönöm a tanácsot, igyekszem megfogadni!!
2012. dec. 4. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 181 vagyok és 52 kiló
2012. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Látod az előző válaszadó testtömeg indexe is a nagyon sovány kategóriába tartozik. Ezért írtam hogy minden csak a pszichikai oldallal együtt vizsgálható ha elfogadod magad akkor nem vagy beteg ha nem akkor meg irány a doki....
2012. dec. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el :) [link]
2012. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak elakartam mondani, hogy tökéletes alakod van. Nem vagy te véletlenül modell ilyen magassággal? Nem kell fogynod. Egyél nehezen emészthető ételeket (az orvosok valamiért ezt tanácsolják.. pl.: kukorica..) majd szép lassan tudsz majd többet is. Feltéve ha akarsz.

Én régen megkaptam az anorexiás jelzőt, egy ifjúsági pszichiátrián pedig nem voltam vékony. szóval ha már régóta fent áll (min. fél éve) akkor könnyen rád tehetik ezt a bélyeget.

De szerintem ne gondolkozz azon hogy hány kg vagy, egyél rendszeres, és igyál sokat (ha iszol akkor hamarabb emésztesz, és elkerülöd a dehidratáltságot is) ha bűntudatod van akkor meg csinálj meg néhány felülést, vagy menj el futni.. :)

2013. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!