Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lennék? (lent)

Anorexiás lennék? (lent)

Figyelt kérdés

magasságom 152cm 38,5kg vagyok ami kerekítve 39-re és így a BMI-m 16.9 .És láttam olyanokat akiknek ennyi a BMI-jük és ők sokkal de sokkal véknyabbak nálam:Sés magamat egyáltalán nem látom vékonynak igaz kövér se vagyok csak egy picit:S

12/L

152/38,5


2011. ápr. 12. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az egyik, hogy nagyon alacsony vagy, a másik pedig hogy nagyon fiatal, szerintem nem vagyok anorexiás, én úgy gondolnám, hogy ez pont normális. Bár fogalmam sincs én hány kg voltam 12 évesen, de szerintem ez nem vészes.

20/L

2011. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"nem vagy"

bocs:)

2011. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem vagy.én 35kg körül voltam.
2011. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Ha amúgy normálisan eszel, akkor egyszerűen vékony vagy. Ráadásul még fiatal is. Ha nem az van, hogy valami lelki, vagy egészségügyi probléma miatt nem tudsz enni, és az sincs, hogy még így is kövérnek látod magad és fogyózol, akkor egyáltalán ne aggódj emiatt, nem vagy anorexiás. Majd ha idősebb leszel még nőiesedik az alakod.
2011. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az anorexia nem azt jelenti, hogy valaki sovány (bár az is hozzátartozik), hanem testképzavart, étvágytalanságot, vagy evés utáni hánytatást.
2011. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oké köszi
2011. ápr. 12. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:
"magamat egyáltalán nem látom vékonynak igaz kövér se vagyok csak egy picit:S " jaj maradj már,hol lennél te kövér? semmi gond nincsen veled,most kezdesz majd el fejlődni,ilyeneket meg,h bmi felesleges nézegetned!
2011. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem azt jelenti az aneroxeia, hogy vki vékony. Hanem azt, hogy annak ellenére, hogy normális az alkata/vékony, kövérnek látja magát. Étvágytalan, bűntudata van, ha eszik vmit.


Azért engem ez a rész: "igaz kövér se vagyok csak egy picit:S " kisit megijeszt. Ha 39 kilósan kicsit kövérnek érzed magad, akkor veled nincs minden rendben.

2011. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

14:50, ha már annyira meg akarod mondani a tutit, legalább a fogalmakkal légy tisztában.

Az anorexiának semmi köze nincs a hánytatáshoz, testkép zavarhoz.

Anorexia: étvágy elvesztése. Lázas betegen sok mindenki anorexiás.


Amiről te írtál az az an. nervosa tünetfélesége. :)


Kérdező, sztem nem vagy kórosan vékony, anorex meg főleg nem.

2011. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a BMI mérések 18-20 év közötti emberekre vonatkoznak. Te még növésben vagy, és sokat változik az alakod, így egyáltalán nem pontos, és ne ehhez viszonyíts.
2011. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!