Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van aki menthetetlenül sovány,...

Van aki menthetetlenül sovány, és kész? Vagy lehet hízni egészségesen sovány alkattal?

Figyelt kérdés
186 cm és 73 kg 40-es férfi vagyok. Hízni szeretnék, mert egy gramm zsír sincs rajtam és nekem hiányzik. És mindenki azt mondja: kellene. Egészségesen élek, továbbra is szeretnék ugyanígy, csak egy kicsit gyarapodva.
2009. szept. 6. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

van, én is az vagyok. nem igazán tudsz mit tenni ellene, én napi többször kajáltam McDonald'sban, mégse mentem 70 fölé. :)

de vígasztaljon, hogy baromi sokáig fogsz élni.

2009. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Nincs is ilyen meghatározás. Van kórosan sovány, de az klinikai eset. Én is sovány alkat vagyok (hála istennek), de én azt hiszem, hogy ellenőrzött kalóriamennyiséggel biztosan tudnál hizni. Ha nem, akkor annak komoly oka kell, hogy legyen. Szerintem úgy lenne érdemes kipróbálnod, hogy a szokásos napi étkezések felett, egy kicsit hozzátennél. Viszont, a másik oldalról nem tudom, hogy kellene-e ilyesmivel kisérletezni? Most az anyagcserefolyamatok a szervezetedben úgy zajlanak, hogy a bevitt táplálékból keveset hasznosit a szervezet, ezért vagy sovány. Ha a tápanyagot akár mennyiségében, akár minőségében növeled, arra késztetve a szervezeted, hogy a nagyobb mennyiséggel végezzen, akkor vagy még fokozottabban kell feldolgoznia a tápanyagot, vagy és szerintem itt a probléma, megváltozik a metabolizmusod, azt pedig hiszem te sem szeretnéd, hogy átess a ló másik oldalára, és egyszerre súlyfelesleggel kelljen küzdened. Ilyesmit gondolom inkább szakember ellenőrzése mellett lenne szabad csinálni, de azt hiszem ez csak a fentebb emlitett kóros esetekben áll. Egyébként is a súlyod a magasságodhoz viszonyitva nem aggasztó, inkább rakj rá egy kis izmot, meg önbizalmat, mindkettő egészségesebb a kisérletezésnél!
2009. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4 évig szakács voltam, akkor is ennyi volt a súlyom, pedig ott aztán ettünk. Bár dolgoztunk is keményen. Ami ma is igaz. Az erőmmel nincs is bajom, csak itt-ott nagyon kiáll egy-egy csont. És unalmas, hogy azt hiszik éhezem.
2009. dec. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!