Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tömegnövelés ideje alatt...

A tömegnövelés ideje alatt minek annyi CH és mi értelme? (info lent)

Figyelt kérdés

Üdv!


Tömegnövelő edzés csinálok most, Brutal Gainer tömegnövelőt is szedek, de most ez nem lényeges. Ugye a tömegnövelés arról szól, hogy sok szénhidrátot kell enni a fehérjéhez, mert a szénhidrát adja a tömeget. Eddig oké. De ha az izmot a fehérje építi, vagyis maga az izom fehérje (és víz) akkor miért adná a szénhidrát a tömeget? Vannak az izmoknak szénhidrát raktárai ,de nem a szénhidrát építi az izmot így milyen tömeget adna? Nem megy át már ez szinte zsírba? Kérlek ne linkeljetek semmilyen oldalt, shop.builder.hu-n is olvastam eleget a tömegnöveléskor, de erre az egy kérdésre SOHA nem kaptam választ. A szénhidrát hova épül be, hogy tömeget ad? Izomba nem, mert oda a fehérje megy, az izmok szénhidrát raktára meg szerintem nem ad nagy tömeget. újra ismétlem a kérdésem: A CH tömegnöveléskor hogyan ad tömeget izomba, ha az izmot a fehérje építi?



2013. febr. 14. 23:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek, hogy tudom ,hogy mert az az üzemanyag és ,hogy ne a fehérjéből mennyen az energia, de akkor is MI az amitől a szénhidrát IZOM tömeget adna?
2013. febr. 14. 23:36
 2/9 anonim ***** válasza:

Tévedés. A tömegelés nem a sok szénhidrát fogyasztásról szól!


Lehet sok zsírt is enni, sokkal egészségesebb. A szénhidrát divatos "üzemanyag", de nem jó.


Tömeget nem a megevett szénhidrát vagy zsír ad, azok energiát adnak hogy az izomtömeg növekedhessen. Több izom (nagyobb izomzat) = nagyobb energia felhasználás. Akkor fejlődik az izomzatod, ha eleget eszel és edzel hozzá, de ez nem jelenti azt hogy cukrot kell enni mert a jumbóba sok cukrot tesznek.. ez pillanatnyi divat, majd megváltozik ahogy egyre több cukorbeteg testépítő lesz.

2013. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de mindenhol azt írják, hogy azért kell a szénhidrát, mert az adja a tömeget
2013. febr. 15. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg tömegelni CH nélkül. Akkor megtudod mi értelme.


Mikor edzel, ezek fognak először kiürülni. Na már most ha ezek nincsenek, akkor honnan fogsz energiát nyerni? Mert valahonnan el fog venni anyagot a szervezeted. Testzsírból és izomból.


Cukorbeteg pedig nem feltétlen lesz az ember a CH-tól. Divat a szénhidrát :DD

2013. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Divat vagy trend.

Az ember zsírokat is képes energiaforrásként felhasználni. Én érzem, hogy ez éppen csak elkerüli a kedves hozzászólók figyelmét, de mégis átcsusszan a figyelmük előtt.

2013. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a konkrét kérdésre még mindig nem kaptam választ. shop.builder.hu-n a tömegnövelő leírásnál azt írták, hogy a tömeget a szénhidrát adja. De mitől ha nem építi az izmot?
2013. febr. 16. 14:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz, leírtuk direkt csak neked!


"Tömeget nem a megevett szénhidrát vagy zsír ad, azok energiát adnak hogy az izomtömeg növekedhessen"

2013. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ, csak így most már nem értem, hogy Magyarország egyik legnagyobb testépítéssel foglalkozó weboldala, miért írta.
2013. febr. 16. 18:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert a nálad egyszerűbben gondolkodó emberek vannak többségben, és így értik meg könnyebben a dolgot.
2013. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!