Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Add uramisten, de rögtön?

Add uramisten, de rögtön?

Figyelt kérdés
Nézem az itt felmerülő kérdéseket, és bennem is megfogalmazódik egy: Miért van az, hogy lányok két hónap alatt akarnak tizenkilókat fogyni, s a fiúk hasonló idő alatt Bruce Lee izmokat fejleszteni. Az elmúlt évtizedekben mit csináltak? És ha semmit, akkor miért hiszik azt, hogy évek kemény semmittevése varázsütésre helyre hozható?

2013. ápr. 5. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért akarnak most így nagy hirtelen lefogyni, mert jön a tavasz (bár jelen állás szerint lehet elmarad) és a nyár, előkerülnek az egyre lengébb ruhák és nyilván nem akarnak narancsbőrös combot vagy babahájat villantani a strandon sem.


Másrészt pedig a sok internetes / TV-s / női magazinos "ezt edd és lefogysz 10 nap alatt 10 kilót" cikkeknek és hirdetéseknek köszönhetően el is hiszik, hogy ezt valóban meg lehet csinálni.


Egy bizonyos kor alatt nincs is ezzel semmi baj, kb 15 éves lehettem én is, mikor az egyik ifjúsági magazinban olvastam hogy ha egy héten keresztül csak lila színű ételeket eszek akkor lefogyok 5 kilót (mondjuk az meg megint egy másik téma hogy fiataloknak szóló magazin egyáltalán hogy jeleníthet meg ekkora orbitális hülyeséget..). Hát gondoltam próba szerencse, kemény 3 napig bírtam, aztán a gyomrom jelezte hogy na most akkor vagy beviszek valami értelmeset a lila káposztán, szedren és szőlőn kívül vagy pedig a sav szépen lerendez.

Pontosan ezért is buknak bele ezekbe a csodadiétákba, mert tarthatatlanok, alapvető szükségleteket vonnak meg a testtől.


De hát vannak naív emberek (saját tapasztalat:-) akik úgyis bevesznek mindent, a gyártók meg kihasználják, mert miért is ne használnák ki. És szerintem itt elsősorban őket kellene hibáztatni, mert amíg minden második hirdetés fogyitablettáról és minden második női magazinban megjelent cikk csodákat ígérő diétákról (pl ecet-diéta, káposztaleves-diéta, tojás-diéta stb.) szól, addig úgyis lesz aki kipróbálja..

2013. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
két hónap alatt le lehet fogyni egészségesen 10-12 kilót, én már csináltam. De az egy életforma volt :D Egyáltalán nem ettem össze-vissza semmit, heti 5-6-szor 3-4 órákat mozogtam. De jó volt... Kár, hogy most nincs ennyi időm :(
2013. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sága válasza:
Nekem is az elsővel hasonló a véleményem.Én úgy 18 éves koromig semmit se sportoló fiatal voltam és jó kövér is.Aztán meguntam hogy zsíros vagyok és erőt vettem magamon lementem edzeni és ma már itthon edzem (calisthenic)és így lassan 9 évnyi edzés után kinézek valahogy,mert már csak 90 kiló vagyok és 188 cm magas és viszonylag izmos.A zsírom max. 2-5 kg lehet.Mielőtt leoltanátok azért tartott ez 9 évig mert a családom nem nagyon volt az étkezéssel kapcsolatban segítőkész és hiába edzettem amíg otthon laktam erősebb és nagyobb lettem de formásabb kevésbé mert az izmon ott figyelt a fókazsírréteg.De ma már oké minden.Ja amúgy idő közben persze én is sok szart kipróbáltam ami megint csak visszavetett mint pl:Káposztaleves kapszula,harcosok étrendje,scitec és biotech termékek tömkelege,különböző így edz akkor jobb lesz fa**ságok.A lényeg szerintem is az hogy ha azonnal akarsz vmit az előbb utóbb megbosszulja magát.És ez az amit a mai fiatalok nem értenek meg mert mindent megkapnak azonnal és rögtön.
2013. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"És ez az amit a mai fiatalok nem értenek meg mert mindent megkapnak azonnal és rögtön."

Igen, azt hiszem, ez lesz dolgok nyitja. Köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 6. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!