Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cöliákiás ("lisztérzékeny")...

Cöliákiás ("lisztérzékeny") betegek! Mire figyeljek különösen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Frissen diagnosztizált vagyok. Az első sírós sokkos állapot után (az ételem az életem) abba a fázisba értem, hogy szeretnék minél felkészültebb lenni. Tegnap volt egy elbeszélgetés, elég kiterjedt, de van sok dolog, ami talán csak később derül ki. Mik azok, amiket esetleg nem is gondolnék, hogy a "tiltólistán" szerepelnek (persze az ilyenek, hogy péksütemények, sima kenyér és az egyértelmű dolgok már tisztázva vannak)? Esetleg tapasztalatok, amik megkönnyíthetik a kezdeteimet?
2013. ápr. 10. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag a csomagolt dobozos ételek nagyrésze tiltólistás. egyetlen morzsa is veszélyes lehet, otthon is ki kell seperni mindent a konyhában, fakanalat, stb, bármit, amiben maradhat.

a gyümölcs, zöldség biztonságos, lehetőleg nyersen.

2013. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tészta is pl..de vannak gluténmentes tészták amiket viszont lehet enni
2013. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőként regisztrálj a liszterzekeny.hu-n és olvasd el a startcsomagot. Nehogy sok hülyeséget is elhitessenek veled, pl. hogy nem ehetsz zöldalmát (ami nem igaz!).

Másrészt, ha fb-on vagy, akkor nézz körül, van fenn sok gluténmentes csoport, jó receptekkel, társasággal :)

2013. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!