Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus vagyok és a...

Nikaa11 kérdése:

Vegetáriánus vagyok és a koleszterinem folyton emelkedik, már 7. Valaki segítene miért van ez?

Figyelt kérdés
/mindenki a lenmag-olajat ajánlotta de az sem használt,gyógyszert nem akarok szedni 36 évesen/

2013. máj. 1. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Orvosnál már voltál? "..A szervezetben található koleszterin 75–80%-át a szervezet de novo állítja elő (elsősorban a májban, a mellékvesében, a petefészekben és a herében), és csak a fennmaradó 20–25% kerül táplálékkal a szervezetbe..". Szóval nem biztos, hogy a táplálkozástól van, lehet szervi oka is.

Hogy nem eszel húsféléket az jó, de ha lehet, akkor a tejtermékekből inkább a sovány változatot keresd, tojást se egyél túl gyakran, legalábbis sárgáját nem.

A rendszeres testmozgás is jó hatással van a koleszterinszintre, ha túlsúlyos vagy főleg, és a rostokban gazdag élelmiszerek is jót tesznek. De mindenképp orvossal beszélnék erről, neki kell tudnia, pontosan miért van ez, és mi a megfelelő kezelése.

2013. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi érdekeset írtál!

orvos már látott Ő is értetetlen ez ügyben,amúgy a vérképem rendben.1 hete elkezdtem napi 1 órát intenzíven sétálni reménykedem sikerül valami eredmény.Nem vagyok túl súlyos. Viszont anyukámmal pont ugyan ez a próbléma,neki is folyton emelkedik a koleszterinje.Vagy 55 évesen nem olyan nagy baj mint 36-on?

2013. máj. 1. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Mert a koleszterin egy esszenciális anyag, amit mindannyiunk szervezete termel. Miért írod, hogy vega vagy, hogy jön az ide? Az egy rossz szokás..


A koleszterinszint önmagában még semmit sem jelez. Sajnos (vagy nem sajnos) nem lehet általánosítani, hogy a magas vagy az alacsony koleszterinszint jó-e vagy rossz-e.


Szokás tippelgetni, elkülöníteni különböző koleszterin típusokat, a kis sűrűségű lipoproteint károsnak tekinteni, de igazából.. sajnos minderre már a gyógyszeripar lecsapott.

Neked elég lenne normálisan enned, az hogy mi a normális már unásig túl volt tárgyalva ezen a fórumon. A csak növényevés nem, nem normális.

2013. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy buta tévhit hogy aki vega annak nem lehet magas a koleszterinszintje. A piacon jelenleg a legjobb a Krill olaj ez jóval erősebb mint a hal olaj. Ha kéred küldök róla egy tanulmànyt én gyógyszerész vagyok. A krill olaj 12 hét alatt 12%ot tud lefaragni ,amellett meg nagyon egészséges! Csak koleszterin csokkentőt ne kezdj szedni mert rengeteg a mellékhatása! Évi
2013. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

És a gyógyszerész leírja, hogy a koleszterincsökkentőnek rengeteg mellékhatása van?


Tisztelt Éva, lehet fel kellene vennem Önnel a kapcsolatot?

2013. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Vannak olyan esetek, amikor feltétlen gyógyszerre van szükség. Például akkor, amikor a vérnyomásom 220/160 volt, és a pulzusom pedig 65. Na ebben az esetben gyógyszert kellett szednem, és szedni is kell, mivel ha egy napot kihagyok, vagy pár órát csúszok a gyógyszerrel, akkor felmegy a systolés 150 környékére. És akkor most mondjam, hogy nem akarok szedni gyógyszert, mert még csak 17 éves vagyok? Nem akarás kérdése ez. Mellékhatása nincs azoknak a gyógyszereknek, amiket szedek.

Erősen kétségbe vonom, hogy a magas koleszterint krillolaj segítségével kezelik.


Megfázásra nagyon jó a hársfatea, de szerintem nem kellene fokhagymával meg hasonló dolgokkal kisérletezni az esetemben.


A harcművésznek mondanám, hogy itt az oldalon eléggé kétes vélemények vannak veled kapcsolatban. Hiába vagy az éthezés "úttörője, és nagymestere" eléggé hülyén jön ki néhány dolgod. Például mi a furcsa azon, hogy egy gyógyszernek mellékhatásai vannak? Le van írva a papírjára, csak sokan nem olvassák el. Egy gyógynövény maximum nem hat, de ritkán káros. Ellenben a gyógyszerekkel, a gyógyszerek szinte minden esetben hatásosak, de előbújnak a káros mellékhatások is.


Akkor a nemlétező mellékhatások miatt legyen agyvérzésem?

2013. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Kedves 17 éves lány..


A soraidra egyetlen dolgot tudok reagálni. Azt viszont igen komolyan.


Taichizz jóval többet, és keresd fel Dr. Shao BaiJun professzort ha meg akarsz gyógyulni, ha meg nem akarsz akkor engem nem muszáj fárasztani a mellékhatások nélküli gyógyszerekkel. 17 évesnek nem találnak jobb megoldást mint a gyógyszerszedés. Szégyen.

A koleszterinszintet nem kell kényszeresen csökkenteni, de ez már mindegy is.

2013. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!