Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek is rengeteg...

Szerintetek is rengeteg gazdasági és környezeti probléma eltűnne ha tömegesen átállnak az emberek a vegetáriánus táplálkozásra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 11:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem nem. A húsevéstől nem szennyeződik a környezet és nem romlik a gazdasági helyzet.
2013. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy "szerintetek is"? Nem tudok olyan mérvadó (szak)véleményt, amely azt állítaná, hogy a húsevés gazdasági vagy környezeti problémát okozna. Honnan vetted ezt a butaságot?
2013. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
óóó :))))) majd kiderül:)
2013. márc. 7. 16:18
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem is eltűnne, de jelentősen csökkenne. Az persze nem megoldás, ha a hústermékek elhagyása után sokkal több tojást és tejterméket eszik az ember, mert ahhoz ugyanúgy rengeteg állat tartására van szükség, mint "hústermelés" esetében.

A legtöbbet a vegán életmód segítene. Akkor az állatok takarmányának megtermelésére szánt területek felszabadulnának (többek között Dél-Amerikában is, tehát az őserdők irtásának mértéke is csökkenne). Az állattartó üzemek és vágóhidak rengeteg vizet és energiát használnak el, rengeteg ürülék és szennyvíz termelődik. De még biztos sok dolgot lehetne felsorolni.

2013. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
végre valaki képben van és felsorolt néhány alapvető dolgot. Arról nem beszélve mennyivel egészségesebb növényi eredetű táplálékot fogyasztani. ideje lenne a hús és tejipar globális agymosásán némileg átlátni. Köszi 4-es.
2013. márc. 8. 08:57
 6/35 anonim ***** válasza:
33%

A húsevés abahagyásával tönkre menne sok-sok ország gazdasága, élen a miénkkel. Tönkre menne az összes állattenyésztő, tejtermelő, kecsketartó, juhtartó stb. stb. A növényi táplálékok nem jelentenek elég élelmet a föld több, mint 6 milliárd emberének, ezért általánossá válnának az éhezések, tömeges éhhalálok lennének. Népegészségügyi szempontból a vegán táplálkozás okán fellépő hiánybetegségek soha nem látott módon jelentenének egészségügyi krízist, katasztrófát. A nyomor, az éhezés és a munkanélküliség miatt zavargások, lövöldözések lennének.

Hát ez mind igazán nagyszerű lenne.

Hány évesek vagytok, hogy ilyen hülyeségeket találtok ki? Járjatok még suliba sokat, ne pedig bugyutaságokat okoskodjatok.

2013. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Jézusom utolsó.. he haragudj ekkora tájkozatlanságot azóta nem hallottam mióta ide felnézek néha GYIKra. Pedig itt aztán vannak blődségek. De te most vitted a pálmát, szóval nem is folytatnám ezt a vitát. Majd kiderül:) Én egyébként 30 vagyok, és személyesen jártam Ausztráliában egy olyan kiállításon Sydneyben ami részletesen taglalta ezt a témát, több nemzetközi tudós bevonásával. Szóval mielőtt hülyézel.. nem árt... tudod..:)
2013. márc. 8. 12:08
 8/35 anonim ***** válasza:
10%
Én meg táplálkozási szakember vagyok.
2013. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

A húsevést úgysem egyik napról a másikra hagyná abba mindenki, tehát minden gazdának lenne ideje az átállásra. A hús elhagyásával a növényi táplálék fogyasztása jelentősen megnövekedne, ami az addig állattartásból élő embereknek munkát biztosítana.

A Földön ma már több mint 7 milliárd ember él, 2050-re 9 milliárdra becsülik a számukat. Éppen ezért is lenne fontos, ha sokkal kevesebb állati eredetű dolgot ennénk. Ugyanis a "haszonállatokkal" rengeteg olyan gabonát, szójababot stb. felzabáltatunk, amit egyébként emberek táplálására lehetne fordítani. Pl. mire 1 kg "húst" növeszt egy állat, átlagosan 7 kg. gabonát etetnek meg vele. (Gondoljunk bele, hány embert lakat jól 1 kg hús, és hányszor annyit a 7 kg. gabona?) Ráadásul az állatok takarmányának megtermelése jóval több földterületet foglal el, mint amit emberi táplálásra hasznosítanak. Ha nem ennénk állatokat, ezek a területek is felszabadulnának.

A vegán vagy vegetáriánus életmód nem okoz hiánybetegségeket, ha változatosan táplálkozunk. Ez ma már a fejlett országokban nem is téma. És azt is teljesen normálisan kezelik, ha egy vega vagy egy vegán gyermeket vállal. A veganizmusról magyarul bővebben itt is van info: [link]

2013. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha ön valóban "táplálkozási szakember", akkor azt kell mondjam, elég szomorú, hogy az oktatás még mindig a 100 évvel ezelőtti "kutatások" eredményeit tömi a fejekbe. (Aminek az eredményeit pedig nagymértékben befolyásolták - és befolyásolják - pl.a tejipar és húsipar érdekei).
2013. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!