Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan adhatnék le pár kilót?

Hogyan adhatnék le pár kilót?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúrázni meg koplalni szeretnék, hanem leadni egy picit a hasamról és a combomról,

mert elég vastag, és pocakom is van. A torna nem az erösségem, gyönge a

tüdöm, a bokám állandóan kifordul és lúdtalpas vagyok, tehát a sportot

nem nekem találták ki.

Az lenne a kérdésem, hogy kevesebb mozgással és egészségesebb étrenddel

hogyan valósíthatom ezt meg? Miket egyek?

158cm/55kg, 15l



2013. máj. 13. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A sportot senkinek sem találták ki, hülye szokások.


Taichizz, Jógázz, csinálj gerinc tornát, Pilatest, Callanetics-et, Qigong-ot.


És ne cukron meg kenyéren élj, hanem húsokon és zöldségeken. (az utóbbi volt a LÉNYEG, a többi csak pár tipp értelmes mozgásokhoz, nem fontos annyira)

2013. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ! :)
2013. máj. 13. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Csinálj felüléseket, haspréseket az annyira nem megterhelő. Kezdd mondjuk napi 25-30-al vagy amennyit bírsz, következő héten tízzel többet, addigra már erősödik a hasizmod és egyre többet fogsz tudni, anélkül, hogy kifáradnál. Ha meg nem bírod megállsz és pihensz egy kicsit. Egyél többször keveset, akár 6-7-szer is ehetsz egy nap. Próbálj meg több zöldséget enni, meg mondjuk barna kenyeret fehér helyett. Ne igyál cukros üdítőket, inkább vizet, de abból kb. 2,5 litert egy nap.

Én a combomat úgy erősítem, hogy megfogok két 2k-os súlyzót, és a térdemet csak annyira hajlítom be, hogy derékszöget zárjon be, így nem teszem tönkre az ízületeimet.

2013. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(a szabályosan kivitelezett guggolásnál, kitörésnél a térd csak derékszögig hajlik be. ez a gyakorlat kivitelezése, ha láberősítésről van szó ez evidens - kellene legyen :D )
2013. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Felülésben napi 100at szoktam, de vcalamiért nem nagyon látom eredményét 3 hónap után sem... :/ Mennyi idö után mutatkozik ez meg? (Mondjuk ehhez az is hozzájárulhat, hogy vacsorára simán képes vagyok megenni egy vekni kenyeret... :( )
2013. máj. 13. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Soha nem lesz látványos eredménye a napi 100 felülésnek.


Milyen eredményt vársz? Az edzett has nagyon hasonlóan néz ki mint az edzetlen, és kis különbség is csak akkor látszik, ha igen alacsony a testzsír arányod. Nőként nem kell olyan alacsony testzsírra lemenni, hogy kockás hasad legyen. Így hasat (mint törzsmerevítő) csak funkcionális céllal, egészség miatt érdemes edzeni nem pedig a kinézetért.


Testépítő szinten más, ott speciális étkezés mellett évek alatt tényleg kidolgoznak olyan hasat, amin látszik a kemény munka. Ez talán más kategória mint amiről most beszélünk :)

2013. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* azt még hozzáfűzöm, hogy egy karcsú női testen az edzett has gyönyörű. tehát tényleg dolgoztatni kell a hasizmokat IS ugyan úgy mint minden mást :)
2013. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :)
2013. máj. 13. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha gyönge a tüdőd és lúdtalpad van, akkor igenis kellene mozognod. A bokádra lehet tenni bokarögzítőt, hogy ne forduljon ki, de szerintem sportolnod kéne.
2013. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!