Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vegetáriánus vagyok abból...

Ha vegetáriánus vagyok abból hosszú távon lehet bajom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és már 10 éves korom óta, tehát 8 éve vega vagyok. Semmilyen húst nem vagyok hajlandó megenni. Viszont viszonylag sok tejterméket (bár kivétel azért van), tésztafélét és halat eszek.

Hallottam, hogy a vegáknak figyelniük kellene az étkezésre. Ez alatt mit értenek? és milyen problémám lehet ebből az életviteltől hosszú távon? Mert jelenleg semmi probléma nincs.



2013. jún. 14. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Nyolcas vagyok.


Jónéhány jógastílusban nagyon egyértelmű a vegán/növényevő/gyümölcsevő/soakt böjtölő életmód, mégha a 'diéta' szigorúságában vannak is különbségek.


A belső harcművészet nagyon tág fogalom, és ahány képzett oktató, annyiféle meghatározást találok rá sokszor. Ha csak a thai chi és az ahhoz hasonló lágy stílusokat tekintjük annak akkor valóban igaz hogy messze nem egyértelműen gy ümölcsevők, vegánok stb sőt!...

Viszont ha ebbe a fogalmomba belevesszük a millióegy féle kínai (de nem feltétlen taoista) chi kung rendszert, vagy a japán nindzsák meditációs "művészetét" a kuji kiri-t, akkor rengeteg átfedés figyelhető meg jógarendszerekkel, buddhista meditációs tanokkal, amelyek időnként magukkal hozzák a gyümölcsevést, vegánságot stb-t.

Jógában elmélyedő ismerőseim szinte kivétel nélkül egyetértenek a gyümölcsevő, vegán táplálkozással.

Harművészeknél, chi kung gyakorlónál való igaz hogy sokkal jobban megoszlanak a vélemények erről, de azért ott is vannak bőven gyümölcsöevő/vegán emberek tapasztalataim szerint.

2013. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nyolcas vagyok ismét.


Szóval igen, 20 perc torna a semmitől jóval több, de a torna ugye sokmindent takarhat. Ahogy írtam megfigyeltem, hogy elkezdek vitathatatlanul zgyengülni ha nem mozgok rendszeresen. Ez nálam heti leglább egy-két alkalommal általában futást vagy úszást jelent. A gyakorlatok amiket jóga/chi kung miatt végzek nagyon meditációs jellegűek ezért ezeket nem sorolom a "mozgás kategóriába" de tény hogy ezektől is sokkal energikusabb éberebb vagyok, szökségem van még mellé igazi "izzasztó" mozgásra is.

Ezt javalslom neked is.


Azok a vegánok/vegák akik nem nem edzik komolyan a testüket, sajnos valóban sokszor nagyon legyengülnek ahogy tapasztaltam.

2013. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Smile0 válasza:
0%
szerintem ne legyél vega, mert ha az emberek szervezetének nem kéne hús, régebben sem ették volna. lényeg!: egyél minnél több húst, az állatokat igyiy-ugyis leölik, az a kérdés hogy te azalatt mialatt más megeszi a húst, legyengülsz-e. ne féltsd az állatokat. komolyan mondom edd nyugodtan! nem vagyok állatkínzó, de szerintem nem szeretnél mmegbetegedni és legyengülni. vagy de??
2013. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ha eszel halat akkor nem vagy vegetáriánus. Angolul az ilyet pescetarian-nek hívják, de a hal meg urambocsá fehérhúst evő "vegák" csak a tényleg vegetáriánusokat járatják le.
2013. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Aki ilyen szinten tud írni (8-as) keleti harcművészetekről és szellemi gyakorlatokról, az már rossz úton nem járhat.


Én minden tisztelettel csak annyit reagálok: ma voltam Budapesten egy (vagy A?) nyersvegán étteremben a Kossuth térnél, és fantasztikus ételek voltak. Igen, el tudnék élni ilyen ételekkel ha úgy adódna hogy ezt találnám valamilyen szempontok miatt szükségesnek, vagy legjobbnak.

2013. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!