Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1-10-es skálán mennyire eszel...

1-10-es skálán mennyire eszel egészségesen?

Figyelt kérdés

Naponta hányszor étkezel?

Szoktál reggelizni?

Édesség/péksütemény/chips/gyorskaja benne van az étrendedben?

Mennyi gyümölcsöt és zöldséget eszel?

Milyen húst/halat eszel?

Mit iszol?

Ez csak egy kis "felmérés", de őszinte válaszokat kérek. Csak kíváncsiság az egész. :)



2013. aug. 3. 20:20
 1/10 A kérdező kommentje:

1: nagyon egészségtelen

10: a lehető legegészségesebb étrend :)

2013. aug. 3. 20:25
 2/10 anonim ***** válasza:
5
2013. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Napi étkezés nálam 5-6, de ebbe van főtt étel, meg akár egy vajas kenyér is

Reggeli hol van hol nincs, kedvemtől függ igazából

Mindenféle szemetet megeszek, gyümölcsöt csak szezonban, zöldséget is csak ha kajában van

Halból hekket, húsból disznó, csirke, marha

Italokból sör, energiaital, kóla, ásványvíz, gagyi szlovák lengyel sose látott gyümölcsöt italok

Olyan 6osra átlagolnám magamat

21/F

2013. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hogy mi számít egészségesnek?


Például nem vagyok benne biztos, hogy egy agyonpermetezett és vegyszerekkel érlelt zöldség elfogyasztása egészségesebb lenne, mint például egy szelet sütemény elfogyasztása.


Egészségtelen étel nincs, csak egészségtelen életmód.

2013. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát kb. 6-7.

Igen szoktam reggelizni. Nem nagyon eszem édességet kivéve ha én készítem el. Tudom az sem az igazi, de nem pakolom tele cukorral, probálok kevés lisztból csináni és sok gyümölcsöt is belerakni. Chipset egyáltalán nem eszem, gyorskaját kb. 2 havonta egyszer. Gyümölcsöt zöldséget minden nap eszem mondjuk nem napi fél kilót ami az ideális lenne de kb. a felét. Húst púlykát és csirkét szoktam, disznót csak ritkán marha, bárány, vadhúst nem eszem. Halat szoktam enni lazacot ill. fehér húsú tengeri halat és rákot.

Alkoholt soha nem iszom, mert nem ihatok (gyógyszert szedek), kávét ritkán, teát szoktam, citrommal, gyömbérrel. Különben meg vízet iszom vagy hígitott 100%-os gyümölcslevet (a hígitás az én hülyeségem nekem nagyon tömény, ezért felhígitom csapvízzel).

Ami viszont a nagy gondom: naponta csak kétszer eszem, reggelit meg vacsorát. Mindig is sovány voltam és rossz étvágyú ami nem jó, de egyszerűen nagyon ritkán szoktam éhes lenni, szóval az evés nálam inkább csak rutin. Tudom, hogy enni kell, ezért eszem, de nem azért mert éhes vagyok.

2013. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Napi 6-7.

Igen, szoktam.

Nem szerepel benne, sosem eszek.

Nagyon sokat, már már túl sokat is.

Ma 6 db sárgabarack, 3őszi, 1nektarin, 2marék szeder volt a gyümölcsadagom, zöldségadagom 1tál vegyes sali mix-káposzta, répa, kukorica, saláta volt benne, 5nagy paradicsom, 2db kovászos uborka, 6db paprika, de van, hogy ezeknél jóval többet eszek.

Halat ritkábban szoktam, akkor afrikai harcsafilét, heti 1-2-szer tonhalsalátát szoktam enni.

Húsban csirke-mell, comb, pulyka-mell, comb, levesben főtt nyak, sertés-karaj ritkábban kb 3havonta főtt marha.

Csirkemell vagy pulykamell sonkát szoktam enni reggelihez.

Főleg ásványvizet vagy ízesített ásványvizet. Nagyon ritkán üdítőt-szülinap stb.

Sajnos inkább sok kv iszok-napi 8-10, emellett teát-napi 2csésze zöld tea és gyümölcs tea.

Nem dohányzok, iszok alkoholt.

Napi 1órát sportolok-főleg súlyzós edzés.


Kenyeret, péksüteményeket nem eszek.

Kefírt vagy joghurtot szoktam enni, emellett sok túrót is, főleg zsírszegényet. Sajtból szintén.

Rántott dolgokat egyáltalán nem eszek, kolbász, szalámi, szalonna, zsírdús sajtot sem.

Müzlinek zabot eszek.

Heti 3-4-szer eszek tojást-főve.

2013. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-7.

Legalább ötször étkezem. Reggelizni suliidőben szoktam, nyáron attól függ, mikor kelek.

Péksütit szoktam enni (de abból is inkább teljes kiőrlésű lekváros croissant), chipset nem. Édességet szoktam, de nem mértéktelenül. Gyorskaját szintén ritkán fogyasztok.

Gyümölcs és zöldség változó.

Húsból leggyakrabban csirkét, ritkábban sertést szoktam enni. Halak közül szinte csak tonhalkonzervet fogyasztok.

Mostanában szinte kizárólag ásványvizet iszok, üdítőt nagyon ritkán. Napi egy-két kávét viszont mindig iszok tejjel és cukorral.


Ami szerintem jó az étkezésemben:

- sokszor eszek keveset

- ált. teljes kiőrlésű pékárut fogyasztok, durumtésztát, barna rizst

- sovány húsokat eszek

- ásványvizet iszok


Amin változtatnom kellene (szerintem):

- változatosabban kellene étkeznem

- több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztanom

- többet innom (sajnos napi 1,5 liternél nem nagyon iszok többet, még így nyáron se...)

2013. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Naponta hányszor étkezel?

Változó.


Szoktál reggelizni?

99,9%-ban nem.


Édesség/péksütemény/chips/gyorskaja benne van az étrendedben?

Nulla.


Mennyi gyümölcsöt és zöldséget eszel?

Kilószámra.


Milyen húst/halat eszel?

Nem fogyasztok húst, halat.


Mit iszol?

Víz (R/O tisztított), herbateák, frissen facsart grapefruitlé vagy citromlé.

2013. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kb. 4szer étkezem egy nap... de csak kis adagokat

igen, szoktam reggelizni

nincs benne

sok gyümölcsöt eszek.. zöldséget is próbálok, de a gyümölcsöket imádom

nem eszem húst

vizet, gyógynövényesteát (persze ízesítés nélkül), citromosvizet


nem eszem egészségesen, mert nagyon keveset kajálok és a hús kimarad...mostanában a tejtermékektől meg hányinger kerülget... namindegy... talán 4es lehetek

2013. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kb 8- as számmal eszek egészségesen. =)


1. 4- 5x

2. Minden nap reggelizek, különben egész nap folyton éhes leszek, sajnos nagyon nagy étvágyam van.

3. NEM! Soha nem nassolok, semmi olyat nem eszek, ami hozzáadott cukrot, alkoholt, koffeint vagy édesítőszert tartalmaz.

Én ezeket mind felesleges, egészségtelen és undorító ételeknek tartom, nincs rájuk semmi szükség.

Viszont elég sok kenyeret eszek. =/

4. Minden nap fogyasztok rengeteg gyümölcsöt és zöldséget is, kilószámra. ( Na, meg tejtermékeket és tojást. ) (=

Az alma a kedvencem.



5. De a húsféléket szinte teljesen kihagyom, mert fehérjét kapok a tejtermékekből, amiket sokkal jobban szeretek. Halat szinte csak karácsonykor eszek, meg ha az van a menzán. XD



6. Csak csapvizet és zsírszegény tejet iszok. Nyami! (=

Az ásványvizet kifejezetten egészségtelennek tartom.



Szerintem csak azt csinálom rosszul, hogy ha ideges leszek, IRDATLAN nagy mennyiségeket bezabálok, de ez még csak elmegy szerintem, főleg, hogy minden nap sportolok. ( Futok legalább egy órát. )


Este 6 után pedig nem eszek már semmit, nyolckor pedig már alszok. =D



Nekem ez esik jól és kész, nincs mit tenni. (=


Semmi bajom nincsen tőle.


Őszintén válaszoltam.



14/L

2019. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!