Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetnék székrekedés ellen?

Mit tehetnék székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
Már 5.napja nem tudok wc-re menni,igaz, fogyókúrázom, de eszek elegendő rostos ételt, már ittam meleg tejet, ettem szilvát,joghurtot, lenmagot, ittam kovászosuborka levet, ittam gyógyvizet, és mozogtam is. (úsztam, felüléseket csináltam) Van még valami amit tehetnék, vagy muszáj orvoshoz mennem?

2013. szept. 11. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a lenmag, a szilva, a tej és a nagy ásvány tartalmú keserű víz sem hajt meg, ott gondok lehetnek. Ezek mind segítik a széklet rekedést.


A székeléshez inni is kell rendesen. Vizeleted nagyon sárga, vagy fehérebb volt? Ha sárgásabb, akkor még folyadék hiány pótlással lehet segíteni... de elég keményen hangzik.


Esetleg még a szilva + tej + kávé kombó beválhat. A szilva lehetőleg legyen aszalt, vagy lekvár. Ha az sem segít 1-2 órán belül, akkor orvos.

2013. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én ma reggelről egy sonkás sajtos szendviccsel kezdtem, rengeteget ettem még utána is, össze vissza (mézes kocka, csokis süti), de ami igazán meghajtott az tejre narancslé! Garantáltan hat, már megettem még egy szendvicset és egy adag carbonara spagettit és minden kijön rögtön:D
2013. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
már megoldódott:) az volt a baj, hogy túl kevés folyadék volt a szervezetemben(hiába iszom napi 2 l vizet, egyből kipisilem), így vettünk glicerines kúpot. mondanom sem kell ezek után elég sok időt a wcn töltöttem:)
2013. szept. 21. 15:16
 4/5 joe90210 válasza:
Ricinusolaj
2013. szept. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mályva tea, este megiszod reggel már menned is kell.
2013. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!