Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a vegetáriánus étkezés...

Mik a vegetáriánus étkezés előnyei, illetve hátrányai? Az ember egyen húst rendszeresen, vagy egészségesebb ha kevesebbet eszik, minthogy elhagyná teljesen?

Figyelt kérdés
Mindig el akarom kezdeni csak növényi táplálékokat enni, de sok helyen hallom orvosoktól, hogy az embernek szüksége van a húsra, de olvastam olyan cikkeket is, hogy alapvetően csak időszakosan evett régen az ember húst és sokkal több növényi tápanyagot vett magához. Tehát végülis arra jutottam, hogy kell a hús, csak nem rendszeresen. De akkor hogy is van ez?

2013. szept. 17. 00:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Épp ez az, h hiába okoskodsz, a növényekben lévő fehérje biológiailag nem olyan jó minőségű, mint a húsé."


Elmagyaráznád konkrétan,hogy miért nem?

De egyébként értem én...Biztos akkor a vegetáriánus testépítőknek levegővel vannak felpumpálva az izmaik...


"Ahogy a szójafehérje is egy kalap szar."


Ki mondta,hogy kötelező szójafehérjét bevinni?


"Namindegy, ha Isten nem tudott neked eszet adni, én se fogok tudni."


Persze,hogy nem tudsz,csak abból tudsz másnak adni,amiből neked is van elég...

2013. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én is edzek több éve, és ez számít valamit?:D"


Nem,nem számít semmit....Minden ember attól lesz izmos,hogy egész nap a tv előtt ül,vagy egész nap alszik,és csak annyit sportol,hogy leviszi sétálni a kutyáját....Az pedig csak hiú ábránd,hogy valaki több éve edz,és látja a tükörben,hogy izmos,sportos teste van,ez nálad is csak valami délibáb lehet...


"A vegetáriánusok legnagyobb problémája a csökkent fehérjebevitel mellett a kevés magnézium, vas és B vitamin fogyasztás, ami később gondokat tud okozni."


Rendben,kezdjük a fehérjével...Miből épül fel a fehérje? aminosavakból.Tehát a növényi fehérje miből épül fel? Csak nem aminosavakból??? Hűűű,ezt azért nem gondoltad volna ugye? És,hogy bizonyíthasd,hogy milyen gondokat okozhat a vegetáriánus étkezés,megkérdezném,van-e fehérjehiányos vegetáriánus ismerősöd? Mert én ismerek vegákat,akik évek óta így étkeznek,de fehérjehiánnyal még egyikőjüket sem diagnosztizálták.De magnézium,vas,és B vitaminhiánnyal sem.


[link]

Tehát mi a baj a növényi élelmiszerek magnéziumtartalmával? miért nem lehet eleget bevinni belőle?

A vasat,b vitamint ugyanúgy megtalálod növényekben is.



"Tökmind1, ki hogy eszik, csak normális érvet senki sem tud felhozni a hús ellen, nem létezik ilyen. Egyetlen elfogadható, hogy "sajnálom az állatokat", de táplálkozás szempontjából megindokolhatatlan, hogy miért nem együnk húst."


Egyébként én nem vagyok megrögzötten a hús ellen,hiszen eszem húst,csak keveset.De mint írtam,ismerőseim körében nem tudok olyanról,akinek gondja lenne a húsmentes étrenddel.

2013. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

„Az Amerikai Dietetikai Szövetség álláspontja szerint a jól összeállított vegetáriánus étrendek – köztük a teljesen növényi, vegán étrend is – egészségesek, kellőképpen táplálóak, és egészségügyi előnyöket nyújthatnak egyes betegségek megelőzésében és kezelésében. A jól összeállított vegetáriánus étrendek az emberi élet összes szakaszában megfelelőek, ideértve a terhességet, a szoptatást, a csecsemőkort, a gyermekkort, a kamaszkort; illetve sportolók esetében is teljesen kielégítő.”


A fenti szöveg eredetije itt olvasható: [link]

2013. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Bődületes hülyeségekkel bírnak érvelni az emberek a húsevés nélkülözhetetlensége mellett. Nem zavarja őket, hogy vegetáriánusok milliói élnek hiánybetegségek nélkül egészségesen, ami lehetetlen lenne, ha igazuk lenne. Mintha görcsösen igazolni akarnák a húsevésüket ahelyett, hogy egyszerűen beismernék maguknak hogy azért eszek húst mert finom, szeretem, nem tudnék lemondani róla. Ezt bevallanni annyira fájdalmas lenne? Mert ez a valóság minden érvük mögött.
2013. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Látom jó nagy port kavartam a kérdésemmel. :) Köszönöm mindenkinek a válaszát azért.
2013. szept. 18. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!