Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan étkezzek és mit mozogja...

Hogyan étkezzek és mit mozogjak, hogy minél hamarabb vékonyabb és erősebb, izmosabb legyek de egészségesen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nem gondolom, hogy túlsúlyos lennék, szerintem átlagos, de szeretnék még vékonyabb lenni és erősebb. Ti milyen diétát ajánlotok? Mit próbáltatok már ki? Tisztítókúrát is szívesen csinálnék. Segítsetek kérlek!

2013. nov. 5. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelj oda az arányokra,kerüld a túlzott mennyiségű szénhidrát fogyasztását(krumpli,tésztafélék,rizs,fehérlisztes szénhidrátok) egyél rozskenyeret,graham lisztes kenyeret,kerüld a magas zsírtartalmú ételeket,igyál sok folyadékot,lehetőleg vizet,de a tea is mehet,csak mértékkel,100%-os gyümölcslevek,bár a napi 2 pohártól ne legyen több,mert az igaz h nincs benne mesterséges cukor tartalmaz fruktózt(gyümölcscukrot),a felesleges cukor ugyanis zsírsavakká alakul és beépülnek a zsírsejtekbe,amik a zsírszövetbe kerülnek,figyelj oda a megfelelő fehérjebevitelre(leginkább az eszenciális aminosavakat tartalmazó élelmiszerek bevitelére figyelj oda(fehér húsok,leginkább csirke,borsó:rengeteg benne az eszenciális aminosav),nagyjából ennyi:))
2013. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és bármit mozoghatsz,ami jól esik,de ha izmosabb akarsz lenni akkor csinálj erősítő gyakorlatokat:)a lábizmok fejlesztésében segíthet a futás
2013. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönö szépen, sokat segítettél mert eddig ugyan már utána olvasgattam de mindenhol másokat írnak és jó így általánosan átlátni:))
2013. nov. 6. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
igazán nincs mit!:)))))
2013. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, neked még azt tudom tanácsolni, hogy egyél reggelire tojásos rozs kenyeret zöldségekkel, nagyon finom és laktató.

Meg egyél gyümölcsöket is, főleg almát, citrus féléket, edzés előtt 1 órával banánt-ebben sok a magnézium, így elkerülheted a láb görcsöt, ami kellemetlen tud lenni. Heti 1-2szer iktass be 10-1 szem diót, mogyorót vag mandulát.


1. válaszoló-

Szerinted december végéig letudok adni 5kg-ot?

Főleg húsokat zöldségekt, halat, tojást, túrót, gyümölcsöket és rizst eszem.

2013. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia!hát nem tudom,ahogy elnéztem tojás,túró,rizs egyik sem a legjobb fogyókúra esetén,a tojásban rengeteg a koleszterin,triglicerid és a lecitin(zsírszerű anyagok),a rizs semmiképpen sem jó,rengeteg a szénhidráttartalma és a felesleges cukrot(szénhidrátot)a szervezeted raktározza vagy glkogén formájában vagy zsírsavak formájában,a túrót meg végképp felejtsd el,miért nem más tejtermékeket fogyasztasz?egyébként a többi tápanyaggal nincs gond,amiket leírtál,de írtad a kérdés feltevőjének a tojást,abból napi 1 az amit ajánlok max.2,meghát a diót is hanyagolni kellene a magas olajtartalom miatt
2013. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!