Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen evés...

Miért egészségtelen evés közben inni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hizlal, de nem értem miért.Azért mert megnő a gyomor térfogata, és többet ennék emiatt? Én folyton iszok, képes vagyok 2 litert meginni (közben nagyon lassan is eszek), de nem eszek többet az előre kiszedett adagnál. (és egyáltalán nem szoktam sokat szedni)
2013. nov. 19. 21:23
 1/8 anonim válasza:
2013. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem bírnék ivás nélkül enni, úgyhogy nem tudom.

(Szerintem csak akkor hizlal, hogyha cukros üdítőt iszol, de ha ásványvizet, akkor nem hizlalhat.)


Én még nem láttam olyan embert, aki rövid időn belül meg bírt volna enni egy csomag ropit ivás nélkül.


Ui.: óvodákban nem adnak inni a gyerekeknek, de csak azért, hogy ne kelljen pisilni vinniük őket.

2013. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azért egy ilyen jött ment linknek nem hinnék

mindenhol azt tanítják, hogy étkezés közben egészséges inni, mert segíti az emésztést

2013. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 tehát túl száraz kajákat eszek? általában ezekre szoktam inni: rántott hús/zöldségek, tészta ételek...(hirtelen több nem jut eszembe, pedig eskü hogy mindent vízzel eszek, sőt, még a leves közben is iszok)

#2 de fura, eddig nem nagyon találkoztam olyannal, aki szintén így eszik, sőt, általában mindenki rácsodálkozik.

amúgy rengeteg vizet képes vagyok meginni, emlékszem oviban reggelihez megittam vagy 4 pohár teát, és úgy néztek rám az óvónők, mint borjú az új kapura :D

2013. nov. 19. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy tévedés. Vizet bátran lehet inni evés közben, nem egészségtelen. Az anyukák csak azért mondják ezt a gyerekeiknek, mert azt szeretnék, hogy mindent megegyen a gyerek a tányérjáról, és ne a víz töltse ki a helyet a gyomrában.
2013. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mnodjuk ez ismerős, anyám mindig azt mondta, hogy ne igyak vizet, mert azzal lakok jól
2013. nov. 19. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Felhígítja a gyomortartalmat. Sehol sem tanítják, hogy egészséges evés közben inni. Hideg italt főleg nem, hiszen az emésztő enzimeknek optimális környezetet megváltoztatjuk az ivással.
2013. nov. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
aha, tehát lassabb lesz miatta az emésztésem, ami hosszabb távon súlygyarapodást eredményez?
2013. nov. 20. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!