Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízhatnék, és nyerhetné...

Hogyan hízhatnék, és nyerhetném vissza régi önmagam?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, olyan 16-17-éves koromban a 183cm-es magasságomhoz 79kg párosult izomban (kb ideális/átlag testsúj). Akkor sajnos csináltam egy nagy hülyeséget, mégpedig hogy az alkohol, dohányzás mellett, rááltam a marihuána származékokra, majd fél évvel később heroinista lettem. 20 éves koromig sajnos aktívan drogoztam, és bár akkor letettem minden káros szokást (cigi, pia, drogok és minden más), akkor nagyon meggyötörte a szervezetem a drog, és lefogytam 52kg-ra. Azóta felszedtem pár kilót, de még mindig csak 58-62 kiló közt mozog a testsújom, hiába eszek akármit. A folyadékbevitelem is nagyon kevés, és hiába próbálok minnél többet inni, nem bírok napi 1-1,5 liternél többet inni. Mit lehetne tenni? Vannak táplálék kiegészítők esetleg amik segítenének? Vagy esetleg a folyadékbevitelt milyen módszerrel lehet megnövelni?

2013. nov. 24. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Én az étkezés részéhez annyira nem értek, de nekem az jött be a folyadékbevitel növelésére, hogy nem pusztán vízből próbáltam bevinni, mert az nekem sem ment:

leves, tej/kakaó, tea, limonádé, ízesített vizek,turmixok, gyümölcslevek (legjobb, amit Te magad készítesz 100% gyümölcsből).

Gyógyszertárban lehet venni Fresubin nevű tápszert, olyasmi, mint egy ivójoghurt (ízre), vagy ha jobban állsz anyagilag, akkor fehérjeport is tudsz venni Rossmann-ban, DM-ben, testépítő boltokban.

Általánosságban dúsítsd minél jobban a bevitt ételeket: tojással, tejföllel, tejszínnel, zsiradékkal...olajos magvakkal (mihez mi illik...pl. meghinted egy marék dióval, 2-3 db tojással többet ütsz bele az ételbe, zsíros tejföllel dúsítod a főzeléket, stb.). Minél kisebb térfogatba minél több kalóriát sűrítesz.

Hát hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hús, zöldségek, megfelelő mennyiségű (ami nem kevés) zsírfogyasztás. Ez így tiszta és tápláló lesz. Olajos magvakat, tojást és gyümölcs is mehet az étrendbe. Ennél jobb nincs..


Ha meg a kábítószerek utóhatásai okoznak gondot, akkor azt kezelni kell előbb.

2013. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kábszernek nincsenek utóhatásai nálam... Vagyis... egy kissebb kézremegés megmaradt sajnos, de nem torzult el a fejem meg ilyenek. :D Orvos szerint teljesen egészséges vagyok, csak kicsit sovány. Ő csak annyit mondott hogy próbálkozzak mindenféle módszerrel hízni. Ki fogok próbálni mindent. Hisz nincs lehetetlen! ;)
2013. nov. 24. 22:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek utóhatásai.. csak a kézremegés. Meg mondjuk a sz.ar emésztés. Kell más is?
2013. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát... nálam legalább csak ez a baj van... de nálad agybaj is előfordul ahogy látom. :) Nem azért tettem fel a kérdésemet, hogy valaki is megsajnáljon vagy islyesmi, hanem hogy tanácsot kapjak hogy hogyan lehet visszahízni. Nem pedig hogy valaki elkezdjen kötekedni. :) Vagy tán van egy frankó orvosi diplomád és még látó is vagy hogy ilyen távolról látod hogy mi folyik a belembe? :D
2013. nov. 25. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, szerencsére nincsen lósz.art sem érő orvosi diplomám viszont van némi tapasztalatom arról, hogy milyen könnyedén tudnak az emberek többségének a belében sz.arul folyni a dolgok. És most nem szó szerint értem, hanem mint kórosan.


Egyébként a f@.sz se sajnál téged, egyedül annyi értelme van a kérdésednek, hogy egy érdekes eset, semmiféle sajnálat nincsen bennem irántad, emiatt véletlenül sem kell aggódnod.


A legyengült emésztést terápiával lehet helyrehozni. Egy ilyen terápia legegyszerűbb módja például a paleo táplálkozás, egy autoimmin protokoll követése. Súlyosabb esetben viszont kell egy olyan hozzáértő, igazi orvos aki fel tudja ismerni, hogy mi nincsen rendben, és ennek megfelelően tud kezelést kialakítani. Megfelelő gyógynövényekkel, megfelelő akupunktúrás kezeléssel. Lehet, hogy erre is szükséged lenne, lehet hogy nem.


De annak örülök, hogy egy 20 év körüli ex drogos szól be. Nem baj, mindenkinek lehet véleménye és kritikája, ezzel még semmi baj nincsen.

2013. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na látod itt a probléma hogy egyből drogosként kezelsz... (20 év körüli ex drogos) :D holott semmivel nem vagy külömb, hiába is próbálod játszani a szent embert!!! :D Fogadni mernék hogy te is próbáltál már valamit. ;) úgyhogy semmivel nem vagy több mint én. Sőt, én büszke vagyok magamra, hogy sikerült időben kiszálnom a dologból, és hogy egyáltalán ki bírtam szálni és le tudtam tenni. Aki dohányzik vagy dohányzott az tudja hogy azt se egyszerű letenni, nem még hogy az összes többit. :D Úgyhogy kb ennyi a véleményem. :)
2013. nov. 25. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Én képes vagyok nappal bepiázni. Nem próbáltam valamit, én így élek.


Igazából engem nem a lelki rész érdekel.. De előttem egyébként minden ember egyenlő.. esélyekkel indul, de idegenként had ne kelljen már megítéljelek. Nem azért vagy exdrogos, mert én otromba módon annak tartalak hanem mert olyan anyagokat használtál, amiket drognak nevezünk. És bőven teszek én az egészre - kivéve, hogy most valamiért nem igazán megy a normál testsúly elérése. Ami meg már egészség és táplálkozás téma, és kíváncsivá tesz. A drog nem, az csak egy anyag, aminek hatása van, mindegy hogy drog, gyógyszer vagy gyógynövény, lényeg hogy mit okoz a hatása, és ezt hogyan lehet visszacsinálni.


Úgyhogy én nem ítéllek meg, de te szinte küzdöttél azért, hogy engem megítélhess.

2013. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem küzdöttem semmivel. Te indítottál azzal a szöveggel, hogy ex drogos. :D Úgyhogy kicsit magad ellen beszélsz ezzel az egyenlőség dumával, mivel te kezdtél ítélkezni, én pedig csak kontráztam, mivel nem létezik olyan ember akinek nincs vagy nem volt káros szokása. :)
2013. nov. 26. 23:27
 10/10 anonim válasza:
Na sikerült híznod? Én sem tudok nagyon, 61 kilónál megálltam, nem nagyon sikerül több kilót felszednem. 175cm vagyok. Fresubint én is ajánlom vagy Nutricia Nutridrinket. Írasd fel háziorvossal úgy olcsóbb. Proteines változatot kérd. Recept nélkül én nem venném meg, úgy drága nagyon, nem ér annyit. Akkor inkább vegyél valami tömegnövelőt meg egy fehérje port. Ha elkezdesz sportolni mellette az még jobb. Ne csak ilyeneket igyál, egyél mellette szilárd ételt is, meg sok gyümölcs, vagy gyümölcslé, zöldségek,stb.41%-os válaszoló nem kötekedett szerintem, 2-es,4-es válasz teljesen korrekt volt, csak kitért rá hogy lehet tönkre vágtad a drogokkal az emésztésed, utána te kezdtél kitérni rá hogy neki az agyával van a baj :)
2017. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!