Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljes kiőrlésű tönkölybúzalis...

Kensei kérdése:

Teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztből szeretnék kenyeret sütni?

Figyelt kérdés

Mire kell odafigyelni ennél a lisztnél, miből célszerű többet, kevesebbet tenni hozzá? Kenyérsütőgépben szoktam sütni.

Ha van tapasztalata valakinek ezzel a lisztel írjon!

Köszi


2014. jan. 19. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
250g tönköly+ 250g sima liszt vagy kombinálhatod más fajta liszttel is. Ehhez 1cs élesztőpor, 2kv cukor, 1kv só 300ml víz. Megdagasztom gépben és kiveszem a tésztát amit Sütőben sütök meg. Kenyersutogep nem süt olyan jól.. Sztem.
2014. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én konkrét választ nem tudok a kérdésedre, de a legjobb szándékkal ajánlom, hogy ne fogyassz búzát.


Konkrétan egy mérgező növény, és már nagyon régóta rengeteg embernek okoz betegségeket, ideje lenne elhagyni végre. Főleg ha egészség - táplálkozás témakörben vagyunk. :)

2014. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A probléma az, hogy nem igazán tudom kiváltani semmivel, munkahelyből adódóan. Oda muszáj valami szendvicsfélét vinnem mert nem tudom elkészíteni az otthoni rendes kajámat. Próbálkoztam gluténmentes lisztekkel (zabpehely, hajdina, köles) de azokból nem lehet kenyeret sütni csak ha sima lisztet keverek hozzá, de akkor ott vagyok ahonnan indultam, :(
2014. jan. 20. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos érdekes kérdés.


Nekem 2 megoldásom volt rá, egyfelől vagy ettem szénhidrátot, és akkor dobozkában rizs/zabpehely + husi (sonka, szalonna, kolbász szeletek ha nincs idő rendesen főzni.. márpedig úgy általában nincs idő)


Vagy nyers zöldségek, zsír + ugyan úgy sonka..


És így dobozban, két szelet kenyér helyett. Hát ez az én javaslatom, vagy ötletem vagy minek nevezzük. Sokan visznek így ételt magukkal, kenyér (szendvics) helyett.

2014. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es: ezt te olyan bizonyossággal mondod, mintha kétségkívül bebizonyították volna, hogy a búza mérgező. Már mindenről belátták, hogy mérgező, és azt is, hogy jó élelmiszer, ugyanilyen bizonyossággal. Akkor legjobb semmit sem enni?
2014. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az állításod egyszerűen szélsőséges vagy kétségbeesett, na ezek ugyan úgy káros állapotok mint a búza hatása.


Mindenhez csak nyugodtan szabad hozzáállni, ha minden kaja mérgező akkor minden kaja mérgező. Semmit nem számít, úgyis meghalunk majd, az a halál úgyis csak változás lesz.. változás egy új állapot felé.


Szóval alapvetően mindegy.

De a gabonák lektinjei arra vannak, hogy károsodásokat okozzanak állatokban, ilyen egyszerű. Ha megfigyeljük, jobb nem fogyasztani mint fogyasztani, mert lecsökkenthetjük az elhagyásával az áteresztő bél szindrómánkat és egy csomó fölös gyulladástól szabadíthatjuk meg a testünket. Ennyiről szól, nem azonnal ható méreg, csak állandó terhelést okoz, amiből egyébként is van elég (vegyszerek, levegő, műanyagok stb..)


Nem kell még a búza is (tk liszten + penész, + peszticidek)

2014. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos hozzászólásokat. Bár elmentünk a lisztek egészségügyi hatásai felé ami tudom én jól, hogy olyan amilyen. De sokszor helyzetből adódóan csak kenyeret tudok magammal vinni kajálni. Én sem eszek kenyeret kenyérrel de ha már muszáj inkább tk. tönköly legyen mint sima fehér liszt. Arra lennék inkább kíváncsi mit és mennyit adjak hozzá, hogy ne valami morzsolódós vagy nyúlós valamit kapjak hanem rendes kenyeret :)
2014. jan. 21. 10:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Kukorica pufit ettem kenyér helyett. Paprikásat / mogyorósat.


És az a vicc, hogy kevésbé rossz mint a kenyér.

2014. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!