Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A genetika miatt vagyok túl...

A genetika miatt vagyok túl súlyos?

Figyelt kérdés
Sziasztok.16 éves leszek,fiú,170 cm magas,és 74 Kg vagyok.Alig eszek egész nap,nem azért mert koplalok,hanem mert nem vagyok annyira éhes,és még is túlsúlyos vagyok.Anyukámnak mondtam,hogy miért van ez,és mondta hogy a genetika miatt,mert Apukám is túl súlyos,de gyerekkorában nem volt ilyen.Ezért pl. hogyha teljes erőből neki állok sportolni,rendesen táplálkozni,akkor sem biztos hogy letudok fogyni?Nem szeretnék ilyen túlsúlyos lenni,nagyon rosz,a melleim is emiatt nagyok.Mindig az van,hogy nincs kedvem sportolni,futni minden este,mert ez a genetikás dolog zavar.Kérlek segítsetek ebben.

2014. jan. 29. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Ez NEM a genetika - ez csak kifogás azok részéröl, akik nem tudják összeszedni magukat eléggé -, hanem rossz étrend és túl kevés mozgás.


Kezdj el rendszeresen sportolni és akkor már sokat nyersz.

2014. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Számít az öröklött hajlam, alkat, de megfelelő táplálkozással, és főleg a rendszeres sporttal nagyon sokat lehet javítani. De kétségtelenül kell kitartás hozzá. Viszont jó hír, hogy a mozgás endorfint termel, és vidámak, boldogok leszünk tőle. Leginkább a hosszútávú, aerob sportok fokozzák az endorfintermelést: a futás, úszás, gyaloglás stb. Javaslom, hogy valamit kezdj el, persze fokozatosan.
2014. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki az a kevés kaja,és mit az?
2014. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A genetika kb. 1/3, az életmód 2/3.
2014. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább a táplálkozásod.


- gondolom sok szénhidrátot eszel,

- gondolom ezt is gluténtartalmú gabonálból

- tejtermékek..


Húst és zöldségeket kellene enned, ez lenne az ún. 'tiszta' táplálkozás.

2014. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!