Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit diéta hüvelygomba...

Paleolit diéta hüvelygomba esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A hüvelygombám már hónapok óta nem akart elmúlni.Jártam orvosról orvosra,amíg egy magándoki végre foglalkozott a bajommal rendesen.

Ő mondta,hogy étrend változtatás nélkül nem jövök ki belőle és ezt ajánlotta. Tudom,hogy szénhidrát,cukor és tej kizárva.

Csak az a gondom ezzel,hogy amúgy is vékony a testalkatom és nagyon nem tenne jót a fogyás.A cukrot és tejet könnyen ki tudom iktatni,de például a kenyér,tészták,azért nehezebben helyettesíthetők.

Az lenne a kérdésem,hogy ,hogyan lehetne megoldani a diéta betartását és azt,hogy ne fogyjak le nagyon?


Köszönöm előre is annak a válaszol!



2014. jan. 31. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
nyugodtan ehetsz kenyeret csak ne fehér lisztböl készültet és ami fontos lenne még fontosabb mitn aliszt hogy élesztö nélküli legyen,. Az élesztö és a cukor a gomba fö tápanyaga.
2014. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! de nekem a szénhidrátról is azt mondták,hogy az is jó gombának :O
2014. jan. 31. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szénhidrát is táptalaja a gombának.


Nos nem elképzelhetetlen, hogy a diéta a gomba kiirtásával és egyéb hormonháztartásra ható kedvező meg miegymás hatásaival esetleg eléri, hogy ne fogyjál. Mert ugye ha pl valamilyen bélrendszeri gyulladás okozza a panaszaidat, akkor miután az megszűnik, javulhat a felszívódás. Értelemszerűen elhízni nem fogsz, egyszerűen normalizálódik a testsúly. Amennyiben az sovány lennél, úgy az is helyrejöhet.


Egyébként javaslom, hogy a szénhidrát elhagyásával fokozatosan növeld a zsírbevitelt. A szalonnás tojás pl. elég jó kalóriaforrás, és kenyér helyett ugyebár eheted zöldségekkel. :-) Meg hasonlók...


Esetleg az is segíthet, ha tudatosan megnöveled a fehérjebevitelt és elkezdesz egy könnyebb testépítő edzést. Akkor izom épül rád, és nem fogsz olyan vékonynak hatni.

2014. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dehogy van kizárva a szénhidrát... A zöldségekben is szénhidrát van, nem beszélve a gyümölcsökről, az olajos magvakban is van, ésatöbbi. Sok ételben van szénhidrát, ráadásul paleóval sok szénhidrátot be lehet vinni, nekem simán ment egy szigorúan paleós napon 200g fölött... Több nem fért a napomba, mert én sok zsírt is eszem. (Amúgy nem vagyok paleós, csak a legtöbb napom igen közel áll eme étrendhez s a legtöbb nem paleós ételt kerülöm.)


Ha megfelelően eszel, nem fogysz le. (Nekem még felesleg mellett sem megy a fogyás, de lehet, hogy speciális eset vagyok, illetve a kilengések is bekavarhatnak. Mások mesés fogyásokról beszélnek sokkal kevesebb korlátozással, mint amit én alkalmazom. Úgyhogy ez emberfüggő is. De az tuti, hogy a paleósok sem fogynak le csontsoványra.)


Ha nagyon kevés szénhidrátot célszerű enned, s a kalóriaszintet sem akarod durva fogyókúrás szinten tartanod, akkor nincs mese, sok zsírt kell fogyasztanod. Az jó energia, amúgy mellesleg a fogyáshoz is jó, de ha eleget eszel s nem vagy túlsúlyos, nem fogysz tőle.

A kenyér, tészták helyettesítése számomra nem gond. Egy normál paleós akár el is feledheti az ilyeneket s ehet tojást és húst zöldséggel. Én nem szoktam húst enni, s a napi özön tojást sem tudom megoldani, a változatosságot is szeretem, úgyhogy én a magkenyerekre s hasonlókra is támaszkodom. Vannak maglisztek, de őrölt olajos magot is lehet használni. Tojásból is maglisztből születhet erősen tojásos lepény (igazából felturbózott rántotta :D egy tojás egy kis mandulával valami szuper), kenyérféle (változatos tojás/olajos mag aránnyal, sőt tojástalanul is, de a tojásos jobb, legalább egyet teszek 20 deka maghoz), süti, morzsóka (serpenyőben morzsásra tört erősen tojásos cucc) és sok egyéb, zöldségek is belekerülhetnek ezekbe s vannak nagyon gyors mikrós verziók is. A magropogósom pedig tojástalan. Bele lehet jönni, bár idő kell hozzá. Rengeteg érdekes ételt eszem, vannak "pótlékok", aminek az eredetije korábban sem érdekelt, de a paleós "hamisítványokért" odavagyok. Ma pl. teljesen jó "túrót" ettem, tojásfehérjéből. A rántásom szezám, a tejfölöm kesu (nem zavar, hogy egész más, remekül betölti ugyanazt a szerepet pár főzelékben és hasonlóban, kisebb mennyiségben), remek "kását" is ettem már olajos magokból, a kókuszkrém is kellemes, a kókuszmüzli is :D

Édességet, sütit nagyon könnyű paleósan enni (még úgy is, hogy ne legyen aranyárban. sosem sütök masszívan mandulás sütit, az nekem feleslegesen drága), de ha valaki odavan a kelt tésztákért, formázott csodákért, ropogós kenyerekért... Nos, az szerintem nem fog menni. Az olajos magvak - másak. Maglisztekben nincs különösebb tapasztalatom, de csodákra azok sem képesek. A palacsinta még megoldható, mert a gesztenyeliszt rugalmas tésztát ad (nekem drága és nem szeretem a gesztenyeízt, így inkább pici mennyiségben használom, de a palacsinta akkor nem lesz rugalmas). Ja, a gesztenyeliszt szénhidrátdús, de szerintem senki sem szokta nagy mennyiségben használni... A sütiket pedig meg lehet oldani szénhidrátban elég szegényen. Szeretem, amikor a dió és a kókusz természetesen megédesíti őket, de amúgyis mennyiség kérdése az ilyesmi.


Kissé elragadott a lendület, de még 1 éve sincs az életmódváltásomnak s míg a legelején nehéz volt, most már nagyon lelkes vagyok s elégedett az ételeimmel. Nem érzem, hogy beszűkült volna a táplálkozásom. Kizártam ételcsoportokat, de nem hiányoznak (ami igen, azt néha eszem, ezért nem vagyok teljesen paleós. de nincs sok ilyen), viszont olyan új ételek bukkantak fel, amik bőven kárpótolnának amúgyis. Ez persze nem mindenkinek ilyen egyszerű, van, akinek alapételei ütköznek a paleóval.

2014. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

már elmondtak mindent, csak annyit, hogy egyél sok fehérhúst grillezett zöldséggel, salátakészítménnyel, persze nem agyonöntetezve...

csirkemell, pulykamell, nyúlhús, olajoshal, stb...

2014. febr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Rengeteg hasznos tanácsot kaptam,tényleg hálás vagyok érte! :)
2014. febr. 2. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!