Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek a falásrohamok...

Mit tegyek a falásrohamok leküzdésére? 13/L

Figyelt kérdés
159 cm vagyok, ehhez 50 kg társul, fél év alatt 7 kilót híztam... Egészen du. 4-ig normál mennyiséget eszem, de akkor suliból hazaérve HŰTŐ, KAJA, KAJA, KAJA.. így 5 óra körül abbahagyom az evést, miután kiürült kb az egész hűtő, és onnan alvásig bűntudat..ez minden egyes nap ugyanígy.. a legrosszabb, hogy időközben szénhidrátfüggővé váltam, nem bírom édesség nélkül

#falás #túlzott étvágy
2014. márc. 15. 20:47
 1/4 anonim válasza:

Próbálj meg lassan enni. Tudom, hogy nehéz, de így hamarabb eltelsz. Inkább zöldséget egyél, ha már nem bírod tovább.

Próbálj meg vmi elfoglaltságot találni, hogy ne maradjon időd enni. Egyébként én egy év alatt 38-ról 54-re híztam és jól is van ez így...most már beállt a testsúlyom.

Sok sikert, remélem, segítettem! :)

2014. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

13 évesen a hormonváltozások miatt is teljesen érthető, hogy éhesebb vagy és jobban kívánod az édességet is. szerintem a 159 centihez az 50 kiló nem sok. Diétára ne is gondolj, mert csak rosszat teszel a fejlődő szervezetetted, de az étkezésekre odafigyelhetsz. Egyél többször keveset, reggeli, uzsonna, ebéd, uzsonna, vacsora. egyél este is, nem kéne éhesen lefeküdnöd. csak ugye nem mindegy, hogy mit.

próbálj lassabban felszívódó dolgokat nassolni. Reggelire műzli, joghurt, aszalt vagy friss gyümölccsel a fehérlisztből készült kifli helyett. Teljes kiörlésű pékárukat egyél. Csoki helyett jók a magvak, aszalt gyümölcsök (nem a pluszban cukrozottak), puffasztott rizs, gabonaszelet. és ha ezekre bőséges folyadékot iszol, akkor ezek jó időre eltelítenek. 2 liter folyadéko próbálj inni minimum naponta. és ne hagyd magad teljesen kiéhezni sose. inkább többször egyél kevesebbet, ne egyszerre sokat.

2014. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Suliból hazafelé jövet egyék még, és ne baromi éhesen menj haza.
2014. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én is így vagyok vele! attól nem lesz jobb, ha lassabban eszel,mert gondolom nem az a gond hogy mindig éhes vagy, hanem mint írtad, nem bírod édesség nélkül. ismerős, ez volt velem is, nagyon durván..most már jobb kicsit, egy jó tanács, ha csökkented a mennyiséget, egyre kevésbé fogod majd kívánni. én már alig eszem csokit, régen napi 2 vagy annál több táblával megettem, volt hogy 1, de volt 2 és fél is, egyszerűen kellett, függőség. aztán hogy kezdtem elhagyni ezeket, már kibírható nélkülük :)

szerintem én pont ennek hatására döbbentem rá, hogy mennyire egészségtelenül étkeztem eddigi életemben(16 éves vagyok most) és hellyel-közzel elkezdtem mindenféle jó dolgot egyszerre, szóval valamelyest paleolit étrend is megvan, de azért néha eszem olyat is ami tiltott lenne, véresen komolyan nem veszem (még), meg persze figyelembe van véve hogy szénhidrátot délelőtt, fehérjéket meg délután egyek, és kb 7-max 8 után ne egyek. sokat lehet erről a táplálkozás témáról mesélni az az igazság:)

2014. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!