Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Próbálta már valaki a zöldárpa...

Próbálta már valaki a zöldárpa italport? Milyen változásokat vetettek észre a fogyasztása közben?

Figyelt kérdés

Az árpafű közel három tucat vitamint és ásványi anyagot tartalmaz koncentrált formában; különösen gazdag A-vitaminban, C-vitaminban, B1, B2, B5 (pantoténsav), B9 (folsav) és B12 vitaminban és béta-karotinban, tartalmaz B3, B6, E- és H-vitamint.


Az árpafű gazdag kalciumban, vasban, káliumban. Tartalmazza a következő ásványi anyagokat: nátrium, magnézium, réz, cink, mangán, szelén, foszfor.


18 aminosav található benne (több mint a búzafűben), és tartalmazza az összes esszenciális aminosavat, melyeket az emberi szervezet nem képes előállítani.


Az árpafűlé kiváló enzimforrás: több mint 80 enzimet azonosítottak benne, de valószínűleg több százat is tartalmazhat.És még sorolhatnám..



2014. márc. 17. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Probaltam,de nalam olyan szekrekedest okozott hogy hetente 1x hashajtot kellett innom ezert abbahagytam.Most a Moringa Oleifera kapsz. hasznalom,ugyanezeket tartalmazza,talan meg többet,mert azt is mondjak ra,meg a halottakat is feltamassza a himalaya regioban az elet fajanak nevezik.
2014. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nem lehet , hogy túl kevés vizet ittál hozzá? Megittál napi 2-3 liter vizet?
2014. márc. 17. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Én iszom jó ideje,érezni a jó hatását.élénkít,érzem,hogy tápláló,jó a közérzetem tőle.Székrekedést nálam nem okozott,sztem is a túl kevés víz lehet az oka az első válaszolónál.
2014. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én vettem, de képtelen vagyok meginni, olyan rossz
2014. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha még itt vagy. Amióta használom november óta, jó pár éve küzdöttem pattanásokkal és amióta ezt használom minimálisra csökken mind ezt télen amikor ugye a legrosszabb, nyáron meg ugye szinte semennyi sem lesz, illetve nálam még fogyás történt bár már így sem volt igazából miből szóval erre azért készülj fel ha nő vagy örülni fogsz ha férfi akkor kevésbé.
2014. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Na nekem pont a székrekedésre meg a puffadásra volt jó. Azelőtt sokszor előfordult, hogy csak 2-3 naponta tudtam elvégezni a nagy dolgot, de a zöldárpa óta minden nap. Gondolom a magas rosttartalom miatt.

És mikor szedtem 2-3 évig folyamatosan napi 2 szemet, akkor nem voltam beteg, maximum egy-két napig fújtam az orrom, de ennyi. Aztán nem szedtem úgy egy-másfél évig és beteg lettem 2x is, úgyhogy az éjjeli szekrényem kedves vendége lett újra :) Minden reggel felkelesnél az az első, hogy beveszem, illetve este is egyet.

Anyukámnak pedig anno az allergiáján segített.

2019. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!