Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja a már mindennapos...

Mi okozhatja a már mindennapos puffadást, hasi görcsöt, a rengeteg pukit és min. Kétszeri székletet?

Figyelt kérdés

Be kell vallanom, hogy az egyetem és az egyetem melletti munka miatt nem tudok rendszeresen tornázni. Ha nem is megyek le a konditeremben, akkor kimegyek egy órára sétálni, ami így is édes kevés. Ezzel szemben rengeteget ülök. Már januárban megjegyezték a barátaim, hogy mintha pár kilót felszedtem volna, nyílván a karácsony is közrejátszott. Kb. 2 hete folyamatosan fel vagyok puffadva, reggel citromos vízzel kezdem a napot, majd teljes kiörlésű kiflit eszek virslivel. Utána várok egy kicsit, majd iszok egy bögre tejeskávét. Rizst és tésztát nem eszek, kenyeret is azért, hogy ha elmegyek az egyetemre, akkor legyen energiám. Zöldségen és baromfi húson élek. A párolt zöldség általában fagyasztott zöldségkeverékből áll, répa, borsó és kukorica. Szoktam venni cukkinit is, azt is bele szoktam darabolni. Ásványvizet nem veszek, a csapvizet önmagában nem szeretem, így szinte egész nap citromos vizet iszom. Emellett a napi 2 bögre tejeskávé. Vacsira is zöldséget szoktam enni, vagy párolva, vagy levesnek megcsinálva. Rendes főzött kávét szoktam inni, nekem serkenti az anyagcserét, vagyis korábban csak annyira, hogy minden nap el tudjak menni, mert volt olyan, hogy 1-2 kimaradt. Most viszont naponta megyek el legalább kétszer. Korábban is csináltam ilyet, hogy így étkeztem, de nem emlékszem, hogy ennyire puffasztott volna, és ennyit kellett volna szellentenem, és néha vannak enyhe hasi görcseim, mint amikor meg akarna jönni a menzeszem.


Min változtassak, hogy ne puffadjak és, hogy a bélgáz is csökkenjen? Tudom, hogy a legfontosabb a mozgás lenne, de pl. táplálkozásban akár. Nem azért nem eszem tésztát és rizst, mert próbálnék leadni a súlyfeleslegemből, egyszerűen csak nem szeretem. Talán ez a probléma attól is lehet, mert nem étkezem változatosan? A csokiról és az édességről leszoktam, egy hónapja nem ettem ilyeneket. Nekem a nasit a diákcsemege és az aszalt gyümölcs jelenti. Ha gyümölcsöt akarok enni, akkor narancsot vagy most szamócát vettem.


Várom a válaszokat :)


2014. ápr. 5. 23:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Sokan puffadnak a sok zöldségtöl, lehet enni kötetet nyugodtan csak egészséges körét legyen! Pl basmati rizs, barna rizs, kölessel, kuszkusz ilyesmi! A gyakori székelés utalhat azêrt étel allergiára vagy intoleranciára! Próbáld ki hogy pár napig nem fogyasztasz tejterméket egyáltalán! Általában tej érzékenység okozza!
2014. ápr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!