Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy jussak túl ezen?

Hogy jussak túl ezen?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam.Én magamat már egészségesnek tekintem, de most felfedeztem magamon valamit, ami eddig nem fordult elő. Eszek már norálisan, igaz még számolom a kalóriákat. Eddig élveztem, hogy híznom kell, de most hogy elértem a 48 kg-ot (163 cm) úgy érzem nem kéne tovább híznom. Szóval igyekszem lemozogni. De úgy érzem már betegesen, mert ha úgy érzem olyat ettem, amit nem kellett volna ( az én gondolkodásom szerint) , akkor úgy érzem mozognom kell. Nem számít mit, nem számít hogyan, csak mozogni, mozogni, mozogni. De az sem elég nekem, hogy ma intervallum edzésem volt délelőtt futásból és ma ebédre ettem egy kis kocsonyát, meg egy kis rakott krumplit, aztán ettem egy szelet csokis sütit, amit mama küldött, mert a szüleim nem hagyják, hogy kihagyjak most bármit is. De úgy érzem, hogy le kell mozognom. De már voltam délelőtt edzésen, de már úgy érzem, hogy az nem volt elég.


Már úgy éreztem, hogy megtudok enni, akár egy csokit, sütit bűntudat nélkül, de most úgy érzem kezdek visszaesni, vagy én nem tudom. Megint kihagynék étkezéseket, megint csökkenteném az adagokat, már roszzul érzem magam ha kenyérre nézek és csak arra tudok gondolni, hogy kerüljem ki az átlagos kalóriatartalmú ételeket. Vagy ha nem sikerül, akkor mozgás. Kényszeresen már, már csak mozgás, mozgás jár az eszembe. Legszívesebben minden étkezés után csinálnék valami mozgást.



Segísetek mit tegyek?


17/L



2014. ápr. 20. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazán jó edzésed.


Nincs jó, minőségi étkezésed.


Mégis hogyan akarsz egészséges testet, pszichét?


Nem taichizol, nem qigongozol, nem nyomatsz keményebb küzdősport edzést gondolom. Nem kerülöd a glutént (sütiből gondolom), ha nem teszel semmit az egészségedért akkor lesznek problémáid. Már most is, de ha most nem lennének akkor is számíthatnál rájuk.


A rendszer úgy épül fel, hogy káros hatás érjen. Mérgezik a levegődet, az ivóvizedet, rávesznek hogy ócska kaját egyél, rávesznek hogy vékony akarj lenni, kalóriákat számolj, testképzavarod, étkezési zavarod legyen. Ha nem teszel aktívan ezek ellen, akkor áldozattá válsz.

2014. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazság szerint evezek. Hétvégente futok. Nem értem mit akarsz mondani azzal amit írtál. Elmagyaráznád kicsit kérlek?
2014. ápr. 20. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!