Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az elmúlt hetekben borzalmasan...

Az elmúlt hetekben borzalmasan puffadtam, fájt a hasam. Pár napja abbahagytam a tejivást - elég sokat ittam azelőtt -, és kezd alábbhagyni a dolog. Lehet, hogy laktózintoleranciám van?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyi az annyi. Mit értesz elég sok tej alatt? Az emberek igen nagy része bizonyos fokban érzékeny a laktózra, de ez még nem jelenti azt, hogy diétázni kell vagy bármi gondot okozna.

Próbálgasd, hol vannak a határaid. Én például tudom, hogy egy fél bögre tejtől rosszul vagyok, ez már azért odafigyelést igényel. De lehet te simán megiszol 1-2 bögrényit és nincs semmi bajod, 3-4 bögrétől igen. Akkor elég a mértéktartás. :D

Illetve azt is nézd meg, hogy milyen más tejtermékkel van gondod. Vannak olyanok, amiket kismértékű intolerancia mellett is nyugodtan lehet enni, sajttal, joghurttal, kefírrel próbálkozz, esetleg tejtermék mellett egyél valami mást is, kekszet, kenyeret. Ha nem tudsz lemondani a sok tejről, akkor igyál laktózmenteset. Ha attól is rosszul vagy, akkor mással lesz a gond. Mondjuk előre szólok, hogy ízre köze nincs a tejhez és persze valamivel drágább is.

De ha megnyugtat, hogy kapsz egy papírt róla, elmehetsz vizsgálatra. Sok orvos amúgy nem küld tovább, de kiír nagyon szívesen lactase tablettát. Hosszú távon az sem megoldás, mert úgy azért elég drága meg vényköteles - bár tudnám miért...

Na azt hiszem összeszedtem a lényeget, de a google sokat segíthet. :)

(amúgy nem biztos, hogy ez a bajod, ha csak mostanában kezdődött, lehet érdemes lenne egy probiotikum kúrát tartanod, mert szimplán valami kicsinálta a bélflórádat. egy próbát megérhet.)

2014. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem természetes, nem jó ételt eszel akkor beteg leszel. Tüneteid lesznek, egyre kellemetlenebbek.


Ez az általános igazság amit meg kellene szívlelned.

2014. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogy mi van? A tej mióta nem természetes?
2014. ápr. 25. 13:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszi :) De most annyira rosszul vagyok a tej látványától is, meg úgy örülök, hogy végre nincs semmi bajom, hogy inkább kicsivel sem próbálkozom :D
2014. ápr. 25. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!