Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 naponta egészséges-e?

Mateusz1997 kérdése:

2 naponta egészséges-e?

Figyelt kérdés
16/f vagyok arra lennék kíváncsi ,hogy minden második nap van székletem, viszont az szinte mindig ugyan akkor van. Még annyi , hogy néha van olyan érzésem, hogy nem ürültem ki teljesen de több nem jön. Értelmes kommenteket várok.

2014. ápr. 29. 16:07
 1/5 TheHope ***** válasza:
Úgy tudom 3 nap után beszélhetünk szorulásról/bármi egyébről. Úgyhogy a 2 nappal nincs gond. Az ,hogy mindig ugyan akkor van....nem vagyok orvos,nem is ismerlek se Téged,se az életviteledet,de lehet,hogy szimplán csak egy rendszer,van pl. aki nem szeret suliban elmenni stbstb. Annak is előfordulhat,hogy 1-2 naponta van mindig akkor,mikor hazaérkezik suliból. A mérvadó inkább az állaga és a színe,mennyisége. Arra,hogy nem ürültél ki rendesen megint csak annyit tudok mondani,hogy a bélrendszer több méteres,akár napokig is eltarthat lassabb emésztésű szervezetnél,hogy a salakanyag végigvonuljon. De ha ennyire aggódsz,szimplán menj el orvoshoz és akkor megnyugszol :)
2014. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha kétnaponta rendszeresen van, akkor az is normális.

Ha úgy érzed, hogy nem ürültél ki rendesen, akkor lehet, hogy a beszáradt rész nem jön ki, egyél több rostosat és igyál több folyadékot.

2014. ápr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a történethez hozzá tartozik, hogy nem rég voltam kórházban mert borzalmasan hangosan morogtak a beleim, valamint 8 kg-ot fogytam a semmiben és nagyon féltem , hogy esetleg valami daganatom lehet, de vettek vért amiben semmilyen eltérés nem volt, vettek széklet mintát amiben sem baktérium sem vér nem volt. Tükrözésre nem küldtek mert azt mondták nincs olyan nagy Ok rá, hogy megtükrözzenek a többi jó vizsgálat tudatában. Ezért IBS-t állapítottak meg nálam.
2014. ápr. 29. 16:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy az előző válaszokat Köszönöm Szépen !!!
2014. ápr. 29. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Naponta 1, 2 az egészséges!
2014. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!