Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításkor az edzés utáni...

Szálkásításkor az edzés utáni turmixba csak fehérjét tesznek, szénhidrátot nem. De egy keveset se lehet a jobb fehérjefelszívódás érdekében?

Figyelt kérdés

Tömegnövelésnél ugye az edzés utáni shakeba fehérje+ szénhidrát (glükóz kerül). A glükóz emeli az inzulinszintet és az inzulin pedig segíti a sejtek aminosavfelvételét.


De szálkásításkor nem szoktak rakni glükózt a shakerbe. Azt szeretném kérdezni, hogy a tömegnöveléskor szánt glükóz adag felét nem lehet belerakni szálkásításkor, fogyáskor a shakerbe, hogy jobb legyen a fehérje felszívódása? Vagy ha sok ez a fél, akkor negyedét, harmadát? Ha érdemes tenni, akkor mennyit kell? (akár g/ttkg értékben megadva)



2014. ápr. 12. 14:21
 1/6 dirtboy ***** válasza:

nem kell tenni bele,teljsavó fehérje menjen és rakhatsz hozzá bcaa-t glutamint kb 15grammot.

ezek is emelik az inzulin szintet.

az inzulinszint azért emelkedik meg gyorsan mert a véráramba hirtelen sok tápanyag került nem azért mert cukrot vittél be.

minden ami gyorsan vérbe kerül emeli az inzulinszintet.

2014. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a vércukorszint emelése növeli? Én úgy tudtam. ( más folyamatok is emelik persze )
2014. ápr. 12. 14:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, nem csak az emeli.
2014. ápr. 12. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
A BCAA és a glutamin ilyenkor a glikogénraktárakat tölti vissza, viszont szálkásításkor sem tiltott az edzés utáni gyors ch, csak nem ajánlott, mivel ez sokat levon a napi bevitelből, és már eleve kevés szénhidrátot ehetünk ilyenkor, tehát nem kényelmes dolog.
2014. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kicsit szoktam tenni bele. Mostanában Carb-S ből teszek 20-25 grammot, de csak edzés utániba. Glutaminnál olcsóbb, de mégse szőlőcukor, viszont egész napi ch-ba be kell számítani
2014. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, ha az egész napos ch-ba beleszámolod az edzés utánit is.Akkor nyugodtan mehet.
2014. ápr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!