Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak anorexia után?

Hogyan hízzak anorexia után?

Figyelt kérdés
Aki már sikeresen kigyógyult, miket evett és mennyit? Hogyan győztétek le a hangot a fejetekben? Hogyan győzzem le a falásrohamjaimat?:( 16\L 173\48

2014. máj. 18. 20:04
 1/5 anonim válasza:

Pont ebben a percben tettem fel egy hasonló kérdést!

Én már kigyógyultam, nem koplalok, nem hánytatom magam, de a falásrohamok megmaradtak.


Elkezdtem edzeni, napi 5x egészségesen és elégséges mennyiségben étkezni.

A hangot még nem győztem le a fejemben, minden étkezésemnél ott van..csak felül tudok rajta kerekedni.. De, amint felülkerekedtem azona hangon, hogy "ne egyél" utána jön a mások, hogy "egyél még". Volt 2 hónap, mikor mind a 2 hangnak tudtam parancsolni, de az utóbbi 2 hétben valahogy az "egyél még" hang irányít.


17/l

2014. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

*

Ha van kedved beszélgetni, írj üzenetet.

Nem állítom, hogy mindent jól csinálok, de el tudom mondani, hogy miket hibáztam a "gyógyulás útján", milyen módszereket ne próbálj ki, mivel motiváltam/motiválom magam, hogy maradjak 2 lábbal a földön.

2014. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen óvatosan, ne akarj hirtelen hízni, mert az anorexia könnyen átcsaphat bulímiába.

A legfontosabb, hogy ne az étkezést meg a testtömeget helyezd a középpontba (hisz pont ettől voltál beteg), hanem találd meg a hosszú távon fenntartható életmódot.

2014. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Voltak olyan ismerőseim, akik vitaminkúrába kezdtek. Ez nem tudom mennyire megfelelő, ugyanis a többségük nemcsak, hogy felszedett néhány kilót, hanem kissé át is esett a ló túloldalára, ami nem feltétlenül volna baj, de ha egy anorexiás hirtelen olyan súlygyarapodást tapasztal, amit egész életében elakart kerülni, akkor annak negatív pszichés következményei lehetnek. Úgyhogy nem biztos, hogy ez a legjobb módszer.


Én azt javaslom , hogy fokozatosan és nyugodtan haladj vissza az egyensúlyodba. Nem kell sietned, nem kell teleenned magad semmiből.

Egyél főként természetes, adalékanyagmentes ételeket és kezd kis adagokkal. Ha úgy érzed, hogy valamiből többet ennél, akkor ne tartsd vissza magad, de figyelj arra, hogy a tested mikor jelzi, hogy már elég. Igazából szinte minden ételt, akármilyen finom is, ellehet tenni későbbre, és az a legjobb, ha már nagyjából tele érzed magad, hogy a maradékot tedd a hűtőbe és ha később szükséged lesz rá, akkor megeszed. A lényeg mindenképp az, hogy ne ess át a ló túloldalára és ne csapjon át a dolog mondjuk bulimiába, ahogyan azt valaki előttem írta, mert ez tényleg könnyen megeshet az anorexiásoknál abban az esetben, ha bűntudatod éreznek az elfogyasztott étel iránt, és akkor úgymond csöbörből vödörbe jutsz.

2014. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát!:)
2014. máj. 20. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!