Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges ennivalóktól...

Az egészséges ennivalóktól lehet hízni?

Figyelt kérdés

Amit az Unió szabott meg.


Én 40 kg vagyok, és még éhesebb vagyok ezektől, mint, mielőtt megettem volna. Akkor viszont fogyni lehet. Nincs benne se só, se zsír, se cukor.


Nyilván azért egészséges, hogy ne hízzon el az ember, meg azért, hogy az állam kasszájának a pénztárcája se fogyjon. Sok a kiadásuk, ugyanezt csinálták a dohányosokkal is. Többet adtak ki.


Szóval, ha ettől nem lehet hízni akkor én egészséges ennivalókat nem eszek.



2014. máj. 29. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha leírnád, hogy milyen ennivalókra gondolsz, több esélyünk lenne.
2014. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz. Fogalmam sincs, mit szab meg az Unió... Én normális ételeket eszem, tojást, olajos magvakat, zöldséget, gyümölcsöt :) Finomak, fogyni és súlytartani is lehet velük, s gondolom, hízni is, mennyiség kérdése (bár az adott egyed teste is beleszól ebbe, az enyém szereti hasznosítani a tápanyagokat, azt hiszem, bár stagnálni szeret a legjobban).
2014. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Párolt ételek, kevesebb só, cukor, zsír hozzáadásával, vagy velemi, mi ezeket pótolja, olyanokat tesznek bele. Novembertől iskolákban kötelező egészségesen étkezni, mondta a média, mi onnan hozassuk.
2014. máj. 29. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Ettől hízni nemigen fogsz, max tartani a súlyodat. Ha direkt hízni szeretnél, akkor ahhoz magadnak kell főznöd vagy máshonnan rendelni.
2014. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az unió szabja meg?


Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 169. cikke értelmében az európai fogyasztóvédelmi politika célja a fogyasztók egészségének, biztonságának és érdekeinek védelme.

2014. máj. 29. 13:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez elég rémesen hangzik. Persze gondolom, pl. a glutént lelkesen nyomatják. Amiktől lehet hízni.

Azt szerencsére nehezen képzelem el, hogy engem bármire is kényszerítsenek, én maradok a saját, számomra valóban egészséges s nemkülönben ízletes étrendemnél :)

2014. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az unió szerintem nem szab meg semmi ilyesmit, vagy max az iskolai étkeztetés esetén. De ugye az iskolai étkeztetés egyrészt gyereknek való adagokkal operál, másrészt meg az tényleg fontos, hogy a gyerekek ne zabáljanak kólát, csipszet, egyebeket, és hogy több zöldség-gyümölcs legyen a kajában. De egy felnőtt ember ne várja, hogy ettől hízni fog.
2014. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én értem amit írsz, de ez kissé bonyolultabb.


Abba, hogy Unió és állam miket szab meg, inkább ne menjünk bele.


Maga azok az ételek, amelyek kevés energiát tartalmaznak, nyilván nem csillapítják az éhséget annyira, mint azok az ételek, amelyek sok energiát tartalmaznak. De vannak egészséges és egészségtelen ételek mindkét típusból, tehát:

1. Egy étel lehet magas energiatartalmú, de egészséges.

2. Egy étel lehet magas energiatartalmú, de egészségtelen.

3. Egy étel lehet alacsony energiatartalmú, de egészséges.

4. Egy étel lehet alacsony energiatartalmú, de egészségtelen.


Példa ezekre:

1. Diófélék.

2. Sült burgonya.

3. Zöldségek.

4. Fagyi.


Na mostmár, a megoldás nyilván a középút lenne, mivel egészséges ételekből kétféle típus is van: amely sok energiát tartalmaz és amely kevesebbet, és ezeket kellene összeegyeztetni úgy, hogy az ember ne haljon éhen. Ideális esetben ez azt jelentené, hogy kapnátok magas energiatartalmú és alacsony energiatartalmú EGÉSZSÉGES ételeket is egyaránt, csakhogy ez elég drága lenne. A menza kaja nem a minőségéről híres, az állam pedig olcsón akarja megoldani a problémát, ezért ti nagyjából kétféle ételt kaptok : az egyik az, amely egészséges és alacsony energiatartalmú ( például zöldségek ), a másik meg az, amely egészségtelen és magasabb energiatartalmú ( például valamilyen ócska főzelék, amire ráfogják, hogy az is egészséges, de nyilván nem az ).


Az, hogy egészség címszó alatt manapság már minden állam azon van, hogy változtasson az iskolai koszton, egyértelűen azokban az országokban kivitelezhető igazán, ahol azt meg is tudják fizetni. A többi helyen viszont, s itt Magyarországot is beleértve, inkább csak az egészség látszata az, amit kelteni tudnak, de egy kicsit is hozzáértőbb személy tudja, hogy mennyire is egészséges az a kaja, amit felszolgálnak, főleg ha még helytelenül is van elkészítve ( például szétfőtt zöldség, gyümölcsszósz, vastag paníros hús, stb. ).


Azért ne aggódj, mert lehet az olcsó kajáktól is hízni, nem is kicsit, sőt leggyakrabban azok az ételek hizlalnak jobban, amelyek olcsóak és nem csillapítják eléggé az étvágyadat.

2014. máj. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hivatalos táplálkozási szervek (itthon MDOSZ, amcsiban, eu-ban is van felelős szerv) bizonyos érdekeknek enged. Ipari érdekeknek egyszerűsítve. Akkor az 'egészséges étel' ajánlásaik mik lesznek? ... :))
2014. máj. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!