Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrátmentes diétán...

Szénhidrátmentes diétán vagyok. Segítséget kérnék mit lehet pontosan enni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy fehér kenyeret, krumplit, tésztát, rizst, hüvelyes zöldségeket nem! De akkor pontosan mit lehet enni? Remélem valaki tud rajtam segíteni!
2014. jún. 22. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
zöldségfélék, tejtermékek, húsfélék, tojás
2014. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tejterméket nem. A szénhidráttartalmuk (tejcukor) a gyorsan felszívódó szénhidrátok közé tartozik. Kérdező, tudtommal ilyen barna rizst, barna kenyeret, barna tésztát mindenképp ehetsz, de érdemes lenne konzultálnod egy dietetikussal, aki tényleg szakszerűen tud neked segíteni. Sokkal szakszerűbben, mint azt itt a gyakorin a válaszolók teszik.
2014. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fentihez még hozzáteszem, hogy a barna kenyér, barna rizs, barna tészta arra az esetre vonatkozik, hogyha nem teljesen szénhidrátmentes, hanem 160-200 grammos a diétád, és ilyenkor is természetesen nagyon durván meg kell fogni a mennyiséget. A 160gr szénhidrát az napi négy zsemle, és akkor semmi mást nem ettél. És tényleg nem mindegy a szénhidrát elosztása és lassan/gyorsan felszívódó volta. Ezér' kéne a dietetikus...
2014. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen betegségben van szénhidrát megvonás? Még a cukrosok is ehetnek egy meghatározott mennyiségűt.
2014. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!