Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy ennyitől...

Miért van az, hogy ennyitől is kimaradnak részletek?

Figyelt kérdés

Néha szoktam bulizni, de ha nem is iszok olyan sok alkoholt, akkor is előfordul, hogy zavaros néhány részlet, ami történt, meg nem emlékszem pontosan mit beszélgettünk.

Tudom, hogy kézenfekvő megoldás, ha kevesebbet iszok, de tényleg nem ittam olyan sokat, szóval nicns valami más módszer esetleg?



2014. jún. 29. 12:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, és most, hogy mondod, igen, inkább az utóbbi időre jellemző ez. Régebben csak akkor voltak ilyen gondok, ha tényleg sikerült véletlen olyan sokat innom, hogy hányjak. De mostanában nem hányok egyáltalán, még akkor sem, ha rohadt sokat megiszok (volt már rá példa), csak egyszerűen kiesnek az emlékek. Basszus, inkább hánynék, az még mindig jobb :/
2014. jún. 29. 20:14
 12/20 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az abszintot,az tényleg józan részegség! :)
2014. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem :D Az abszint a legerősebb pia XD
2014. jún. 29. 21:21
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen erős de azt hígítva kell inni :)

Részlet a wikipédiáról:

" fogyasztók legtöbbször az ittasság egy „tisztult” formájáról számolnak be "

Egyszer érdemes kipróbálni!

2014. jún. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, ilyenről még nem hallottam :D

És mivel kéne hígítani?

2014. jún. 29. 23:36
 16/20 anonim válasza:
100%
Jager-el :D
2014. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hideg vízzel kell hígítani az abszintot (lassan csöpögtetve rá a vizet, úgy megfigyelhető ahogy gyönyörű opálos lesz), és minőségit venni (pl. Svájcból), sok kutyult izét árulnak abszint címen.
2014. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egy biztos az abszintot nem így kell inni http://www.youtube.com/watch?v=AC9Po_Rz3EQ


"Hogyan kell abszintot inni, és miért kellenek ehhez szabályok?

Az abszint félkészen, pontosabban koncentrátumként kerül az üvegbe, mert hígításkor a benne lévő illóolajok kicsapódnak, és így nem tárolható – az abszint mint rövidital tehát korunk egyik nagy félreértése. Az igazi abszint egy hidegen, ízlés szerint cukrozva vagy „szárazon”, és jellemzően 11-12% alkoholtartalommal fogyasztandó ital, és ezt fogyasztás előtt kell elkészíteni az üvegben található szeszből. Az ettől szögesen eltérő fogyasztási módokat az itallal szembeni tájékozatlanság és a modern marketing hozta létre. Az abszint röviditalként való fogyasztása a Századfordulón még az idült alkoholistáknak is csak egy kis részét jellemezte, illetve időnként azon külföldieket, akik úgy jutottak hozzá, hogy semmit nem tudtak róla. Az abszintot töményen inni olyan, mintha hígítás nélkül innánk a szörpöt, vagy megennénk az instant kávéport – alkoholkultúra szempontjából pedig azzal egyenrangú, mikor valaki vizespoharanként issza a pálinkát, vagy 1-2 húzásra eltüntet egy üveg bort.


Az előkészítéshez szükséges egy legalább 2 deciliteres üvegpohár, adagonként 1,5–2 dl víz jégkockákkal teljesen lehútve, és ha cukrozni akarjuk az abszintot, akkor abszintkanál (vagy egy villa) és fehér kockacukor, illetve ezek helyett előre elkészített cukorszirup. 2-3 cl abszintra (cukron át vagy anélkül) jeges vizet csorgatunk, és a kb. 12% alkoholtartalmat előre kiszámolt mennyiséggel, vagy illat és kóstolás alapján célozzuk meg: a cél egy aránylag könnyed, nem émelyítő, borerősségű ital."

2014. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És amit kocsmákban veszek mondjuk abszintot (kék vagy fekete), az nem ilyen, hanem valami hamisítvány?
2014. júl. 3. 14:46
 20/20 anonim ***** válasza:

Az valami pancsolt utánzat.

Az eredeti abszint csakis zöld, krimókban aligha "felszereléssel" tálalják (jeges víz, van külön csöpögtető is opcionálisan, ha cukrot teszel bele abszintkanál, stb), szerintem nem rendelkeznek ezekkel a kocsmák.


Arra készülj fel, hogy külföldről igazit rendelni nem lesz olcsó mulatság. De alkalmanként megéri. :) (Nekem úgy hozták ajándékba Svájcból, csepegtetővel, cukrot nem használtunk - én ilyet ittam: [link] ilyet magyar kocsmában nem találsz)

2014. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!