Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért rossz, ha gyerekként...

Miért rossz, ha gyerekként vegetáriánus vagyok? 13/L

Figyelt kérdés

A fehérjét megkapom tofuból, babból, kelkáposztából, egyéb fehérjedús növényekből is. Saját magam választottam ezt az életmódot, úgy gondolom, a húsnak semmi íze nincs, sőt, nyersen még büdös is. Miután húst ettem, mindig nehéznek éreztem a gyomrom, fájt a hasam. Egyébként az egész családom húsevő.

Esetleg valami tippek vegetáriánus gyerekeknek?:)



2014. júl. 22. 21:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%

Nem, kislány, ezt rosszul tudod. Közel sem kapsz ezekből a növényekből annyi fehérjét és más táplálékot, amire szükség van, mint a húsból. És különben is. A húsnak igenis jó íze van, és egyáltalán nem büdös.

Azt írod, hogy miután húst ettél, nehéznek érzed a hasad.Na ez a szervezetedben pont fordítva játtszódik le. Gondolj bele: nézz a kérődző állatokra, amik növényekkel táplálkoznak. Vajon miért alakult ki ilyen bonyolult emésztőrendszerük, 3 gyomorral? Azért, mert a növény falát, a cellulózt sokkal nehezebb megemészteni, mint a húst. Sokkal megterhelőbb a szervezetnek. Úgyhogy abba lehetne már igazán hagyni ezt a vegetáriánus dolgot.

2014. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha változatosan táplálkozol, nem lesz semmi gond. Immár 17 éve nem eszek húst, utoljára 4 évesen ettem, most 21 vagyok. A családban én vagyok az egyetlen, aki vegetariánus. Semmilyen egészségügyi problémám nem volt, rendesen fejlődtem, nagyon jól érzem magam a bőrömben. Sőt, soha nem betegeskedtem, mint a többiek a suliban.

Ez a "hús nélkül problémáid lesznek" duma véleményem szerint azok agyszüleménye, akik nem tudnának lemondani róla. Tény, hogy a húsban is sok fontos tápanyag van, de ezekhez növényekből is hozzá lehet jutni, saját magamból indulok ki. Aki szereti a húst egye, mindenki azt eszik amit akar, de ne tessék már ennyire elutasítani a hús nélküli életet, főleg ha valaki nem próbálta ki hosszabb ideig. A lényeg tényleg annyi, hogy legyen változatos az étrended.

2014. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
és ha csak halat eszek? azt még elviselem, de a hústól tényleg undorodom,és rosszul érzem magam
2014. júl. 25. 00:31
 14/18 anonim ***** válasza:
4%
A hal az már nagyon-nagyon sokat segítene.
2014. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 k.zl ***** válasza:
95%

"..Ezen kívül pedig csak különböző növények kombinációjával tudod bevinni a megfelelő aminosavakat, ezért minden nap figyelned kéne, hogy a megfelelő zöldségeket kombináld...."


Ma már bebizonyosodott, hogy nem kell feltétlenül egyazon étkezés alatt bevinnünk a különböző aminosavakat. Szóval nem kell annyira túlaggódni. Kérdező keress vega blogokat, honlapokat, vagy a facebookon is van sok vegetáriánus/vegán csoport, keress rájuk, ha segítség kell.

2014. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Én is veg vagyok es 13 eves. Meg nem halram meg. Ha nem eszel hust nem eszel ennyi. Bar en meg sose ettem mert veganak szulettem.
2014. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Na ez érdekes, te vagy az első aki valami hasonló okból lett vega mint én. Megjegyzem nagyjából én is a te korodban kezdtem nagyon érezni, hogy nem bírom a húsevő étrendet.


Gyakorlatilag a hal kivételével minden húsfélét és a gombát is kihánytam rendszeresen. Ráadásul több napig fájt még a gyomrom, szédültem és égett a bőröm utána.


Aztán idővel rájöttem hogy ami nem megy azt jobb nem erőltetni.



Ennek gondolom valami genetikai oka lehet. Sok fehérje van ami az emberek számára mérgező, például a kígyómérgek is fehérjék. Valószínűleg egy olyan gént hordozhatok ami miatt számomra a húsokban és a gombában található fehérjék mérgező hatásúak. Lehet nálad is ez a helyzet, csak kicsit enyhébb a hatása.



Amúgy a sok aggódó ember lehet téved, mert nem lett semmi bajom, hogy nem eszek húst. Se sovány nem vagyok, se beteges, se semmi bajom. Sőt szerintem az átlaghoz képest rendkívül jó a fizikai és egészségi állapotom.

2014. szept. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"..Vajon miért alakult ki ilyen bonyolult emésztőrendszerük, 3 gyomorral? Azért, mert a növény falát, a cellulózt sokkal nehezebb megemészteni, mint a húst..."


Ez lenne az érv arra, hogy ne legyen valaki vegetáriánus? Hogy nem vagyunk kérődzők? Azt elfelejtetted, hogy a kérődzők lehet, hogy füvet legelnek, egy vega viszont nem. Az ember képes megemészteni a zöldségeket és gyümölcsöket összetett gyomor nélkül is. A hús viszont nekünk nem lenne természetes táplálék, hiszen nyersen nem tudnánk hasfájás nélkül nagyobb mennyiséget megenni belőle, mint mondjuk egy ragadozó. Csak a hőkezelés által sikerül könnyebben megemésztenünk, de még így is tovább marad a gyomorban, mint sok zöldség.

2014. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!