Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minden nap megiszok fél...

Ha minden nap megiszok fél liter energiaitalt lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Mostanában mát annyira kívánom h azt nem lehet leírni....és általában iszom egy kávét a nap másik felében!
2010. jan. 12. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,egy idő után csupán koffeinmérgezést kapsz,mint egyik barátom.
2010. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tőle erős szívdobogásod? Tudsz aludni? Milyen a vérnyomásod? A kérdésed jogos,nem veszélytelen nagy mennyiségben fogyasztani.
2010. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Megmergezed a vesedet, mas baj nem lehet belole. Talan csak ha a majadat is kicsinalod. Dr.Zacher Gábor pont erről tartott egy beszélgetést, cca egy hónapja a TV2 n.
2010. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Fél liter? Az két kis red bull. Emberek azért az még nem a világ vége :)

Egy sima kávéban 80mg koffein van.

100ML ReD bullban 32.

fél literben tehát 160mg

Az két kávé

Meg még iszik egyet délután, akkor ivott egy nap 3 kávét.

Ettől még nem lesz koffein mérgezése, ahhoz kb. 10-szer ennyi kéne, ráadásul egyszerre...

Nem mondom, hogy van értelme, de ha nincs tüneted, nem ver gyorsan a szived, nem izzadsz, zihálsz, remegsz, akkor semmi gond nem lesz.

Fél liter redbull az egy dupla kávé. Vannak emberek akik 50 éven kersztül így indítják a napot.

2010. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2010. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Adrenalint szoktam inni, ez azt írja hogy a koffein tartalma: 32mg/100ml. Maga a doboz 500ml. Hát azt hiszem, hogy jobb lesz ha lecsökkentem ezt az adagot...Az az igazság, hogy mostanában sokszor azon kapom magamat, hogy levegő után kapkodom, ezt annak tudtam be: Hogy biztosan 'elfelejtek' levegőt venni...bár a szívem is gyorsabban dobog olyankor. Basszus!!! Nem hittem volna, hogy ennyi gondot okozhat...:S
2010. jan. 12. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ezt mondom, ha tüneteid vannak, akkor állj le!

Ez a belinkelt cikk meg oké, de hülyeség.

Magyarországon 32mg koffein a legmagasabb 100ml-ben amit lehet kapni.

Ahogy a cikk is írja, egy rövid kávé 80-150mg koffein

fél liter energiaital 160mg, tehát egy jó erős kávé!

A kolában 12mg van 100ml-ben, aki kér egy literest a moziban, az 120 mg-ot tol be.

Szóval egészséges ember fél liter energiaitaltól nem lehet rosszul. Ellenben ezekben a sz@rokban van pl. taurin is, ami pörget...

2010. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja! Mondjuk kb. június óta iszok majdnem minden nap egyet, és most december elején vettem észre a légszomjat... lecsökkentem az adagot szerintem.
2010. jan. 12. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!