Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki segít diétával kapcsolatos...

Ki segít diétával kapcsolatos kérdésben?

Figyelt kérdés

Eddig mindent össze-vissza ettem, kb. napi szinten chips, csoki ilyesmi. Dec. 6-án lesz versenyem, olyan 4-5 kilót kéne addig minimum leadnom. Természetesen elhagyom az édességet, ilyesmit, és heti 3* 50 percet futok a két Thai-box edzés mellé.

Azt hallottam, hogy a cukor, és a fehér liszt is nagyon egészségtelen, ezeket elhagyom.

Milyen kenyér félét ehetek?

Mert hallottam olyat, hogy a mai rozskenyér csak malátával színesített fehérkenyér, ugyanolyan egészségtelen stb.

Szóval ez érdekelne, meg minden általános tanács :)

Ja, és étrend sajnos kizárva, bent kell ennem az iskolában, későn érek haza.



2014. szept. 10. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy kimondott fogyókúrák kategória, csak úgy mondom :).


Legjobb ha teljesen elhagyod a kenyeret, ha muszáj akkor szénhidrát-csökkentettet keress, nagyobb üzletekben szokott lenni, van többféle, esetleg Update kenyér/zsemle.

2014. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az teljesen jó, a 4-5 kiló pedig teljesen reális terv, sok idő van még addig, remélem, nem túl vékonyra akarsz fogyni.


Nos, nem értek az ilyen kenyerekhez, én a saját sütésű fehér kenyér után hagytam el a gabonákat egyik napról a másikra, de annyit én is tudok, hogy van valódi rozskenyér, teljes őrlésű kenyér, miegymás - s van annak nevezett, de fehér lisztes, színezett, adalékanyagozott vacak is. Ahogy van barna cukor, ami fehér cukor, leöntve malátasziruppal vagy mi a csudával. Az élelmiszeripar gátlástalan.

Én magkenyereket eszem, olajos magból s olykor maglisztből. Mivel nem vágyom hagyományosra emlékeztető kenyérre, s finomnak tartom az olajos magvakat, nekem ez így jó. Ráadásul sima kenyérrel sosem laktam jól, ezekkel a zsírosakkal meg igen. Akinek az étrendje vagy gyomra nem bírja a sok zsírt, na annak való a maglisztes verzió, sőt a tojássárgáját is kihagyhatja. De fejlesztettem már rizslisztes vagy zabos, valamint szezámos kenyeret is, finom, de nekem túl szénhidrátos.

Van, aki teljes őrlésű kenyeret eszik, van, aki teljes őrlésű tönkölyöset (kisebb a gluténtartalma, tudomásom szerint), más a glutént hanyagolja és ilyen speckó gluténmentes lisztből, kukoricából sütött kenyeret eszik... Vannak fokozatok :)


Sokaknak jó a szénhidrátcsökkentés, különös tekintettel a gyors szénhidrátokra (cukor, fehér liszt).


Megfelelő mennyiségű fehérjét és zöldséget egyél, természetesen, személy szerint szeretek nyers zöldséget is enni bőven, hasznosnak is tartom, szeretem is őket.

2014. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!