Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » PCOS diétában az energiabevite...

PCOS diétában az energiabevitel hány százalékát tegye ki a szénhidrát?

Figyelt kérdés
PCO-val diagnosztizáltak, de az orvos csak annyit mondott, hogy "táplálkozzak egészségesen", nem részletezte, hogy pontosan mit és mennyit. Fogynom nem kell.

2014. okt. 26. 05:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Bevallom, a PCOS-hoz nem értek, a táplálkozáshoz valamicskét igen, laikusként rengeteget olvastam a témában.

Így ráguglizva ez egész OK cikknek tűnik, bár mondom, a PCOS-ról keveset hallottam:

[link]


(Bár nem tudom, miért kéne felhagyni az édességekkel, mindössze ne legyen benne gyors szénhidrát s akár lassú szénhidrát is kevés.)


Bár nem tudom, mennyi szénhidrát javasolt a PCOS díétában, azért azt biztosan lehet állítani, hogy a GI-re érdemes figyelni, ahogy egy egészséges embernek is jobb, ha nem lövi fel folyton az inzulinszintjét. A cikk az inzulinérzékenység napközbeni változását is leírja.

2014. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dietetikust keress, olyat aki ért is a témához. Mindenkinek egyéni, hogy mennyi ch-t írnak elő, fogyáshoz 120-160 között szokták előírni, plussz kiegészítésként, hogy lehetőleg kevésbé zsíros ételeket egyen.
2014. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy túlsúlyos, akkor az energiabevitelt nem szokták megszabni. A lényeg a megfelelő mennyiségű és minőségű CH, megfelelően elosztva.

Ált. 160-200 g körüli napi CH-t írnak elő.

Nekem pl. 30 g reggel, 20 g tízóraira, 50 g délre, 20 g uzsira, 40 g vacsira, 15 g utóvacsira.

Emellett vannak olyan CH-k, amikről le kell mondani (fehér lisztes dolgok, cukor, barna cukor, méz, fehér rizs, sima tészta), ezek helyett teljes kiőrlésű dolgokat, rozsos dolgokat, barna rizst, kölest, bulgurt stb-t lehet használni. Édesítésre pedig leginkább a természetes szereket ajánlják (xilit, eritrit, stevia).

Fontos még a gyors és lassú Ch aránya is: reggelire csak lassú, tízóraira fele-fele, ebédre 2/3-ad lassú, uzsira lehet csak gyors, vacsira 2/3 lassú, utóvacsira csak lassú.

Igazából gyors CH-kból szinte csak gyümölcsöt meg tejterméket lehet enni:D

2014. okt. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. okt. 31. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!