Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyni és izmosodni szeretnék....

Fogyni és izmosodni szeretnék. Szerintetek jó ötlet egy nap izomtömeg növelő edzés megfelelő szénhidrát-, fehérjebevitellel, majd egy nap csökkentett energiabevitel és futás?

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 17:25
 1/9 anonim válasza:
Szia! A kettő nem igazán megy egyszerre. Ahhoz, hogy izmosodj több kalóriát kell bevinned, fogyáshoz pedig kevesebbet. Ez az ötlet nekem is megfordult a fejemben, amit leírtál, de nem működne, hiszen pihenőnapokon is ha izmosodni szeretnél több kalóriát kell bevinned, mint elégetsz. Egy rövid ideig müködik a fogyás-izmosodás egyszerre, de csak egy alap szintig. Inkább ha nagyon túlsúlyos vagy fogyj egy kicsit, aztán izmosodj, ha pedig annyira nem vészesen akkor inkább írj magadnak egy rendes tömegnövelő étrendet, járj konditerembe, aztán ha elég tisztán eszel, a tested alkalmazkodni fog.
2013. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Igazából egy 5 kilót kellene leadnom (175 centi/75 KG), mert elég erős csontozatú vagyok, tehát nem olyan vészes a hasamon levő felesleg.

Egyébként kondiparkba járok, és úgy vettem észre, mintha fogytam volna egy kicsit, mellette, hogy egy picit izmosodtam is.


Amúgy, ha a szükséges szénhidrát felét cukorból(pontosabban szörpből) fedezem az rossz?

2013. aug. 4. 17:39
 3/9 anonim válasza:
Cukrot csak edzés után ajánlott fogyasztani, egyébként érdemes lenne mellőzni, helyette lassú felszívódású szénhidrátot kéne enned pl rizs, puffasztott rizs, burgonya stb.
2013. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 5 kilót kéne leadni, akkor inkább tömegelj.


Tömegnövelő étrend, súlyzós edzés.

2013. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos súlyzós edzés jelenleg nem megoldható, így marad a testsúlyos edzés.


Leírnám, hogy miből fedeztem/fedezem ma a szénhidrátadagomat:


110g (rizsből)

80g (szörpből)

a maradékot tejből akarnám fedezni.


Szerintetek az a 80g cukros megoldás sok?

2013. aug. 4. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Zabpehely,barnarizs,zöldségek,nyirfacukor

kb iyesmiből legyen a szénhidrátbeviteled. Edzés után pedig szőlőcukor/dextróz ajánlott, nem kristálycukor :D

Cukrot ne egyél.


[link]

2013. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a linkeket!


Fortresst ismertem, ő motivált a kondiparkra! :)

2013. aug. 4. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:
:) Szivesen! Rendben leszel.
2013. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!