Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés az egészséges táplálkozás és az iskolázottság szintje közt?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk rendelkezik diplomával (bármilyen téren, nem feltétlenül orvosival) az jobban odafigyel a helyes táplálkozásra?

2014. nov. 6. 10:07
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

10-es: a kérdésem az volna, hogy "Szerintetek..."! nem pedig a "Statisztika szerint..."

mert annak is utánaolvastam és egy felmérés szerint van, mégpedig úgy, hogy az iskolázottabb emberek egészségtudatosabbak is.

az emberek véleménye érdekel ezzel kapcsolatban, ezért tettem fel a kérdést

2014. nov. 6. 11:07
 12/40 anonim ***** válasza:

Kérdező, az sem mindegy, hogy az egészségtudatosságot az emberek saját megítélése alapján mérték (tehát, hogy hányan állítják magukról, hogy ők egészségtudatosan étkeznek) vagy valamilyen "objektív" mérés alapján.

Az emberek egészséges táplalkozásról való elképzeléseik is eléggé változatosak, elég ha csak benézel a fogyókúra topikokba. Viszont az "objektív" kritériumok sem hiszem, hogy tudnak igazán objektívek lenni, hiszen egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy mi az egészséges táplálkozás. (ahogy a mondás is tartja "kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben méreg", na és mi a kis meg a nagy mérték, és hol a határ)

Ezért is nehéz erre a kérdésre pontos választ adni.

2014. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Az emberek azt mondják, amit maguk körül látnak. Ez nem reprezentatív, ezért vizsgálnak ilyen esetben több tízezer embert, akiket véletlenszerűen válogatnak össze, és azok életmódját vizsgálják, számos változó függvényében.


Eszerint igen, van összefüggés. Csak körbe kell nézni, hogy mennyivel másabb a táplálkozás a főváros vagy valamelyik nagyváros és környékén, és mondjuk Alsószentbivalybasznádon a völgyben, ahol az ott lakók valószínűleg embert is esznek.


A "szerintetek...?" ilyen esetben értelmetlen. Ismeritek a közhelyet az ánusz és a vélemény kapcsolatáról, nem?

2014. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

az en sajat tapasztalatom alatamasztja azt amit a statisztika mond, ismerosi es rokoni korben egyarant.


Csak egy pelda: fejlesztomernokkent dolgozom, egy nagy nemzetkozi multicegnel. Kabe 30 kozvetlen kollegam van, akik kozott doktori fokozattal rendelkezok is vannak.


Ebbol a 30 emberbol senki sem dohanyzik es senki sincs elhizva. Meg sorhasa sincs senkinek, pedig jocskan van kozottuk 40-50 eves is.


Ugyanitt a fizikai melosok jelentos resze cigizik...

2014. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Én meg szoftverfejlesztő vagyok, mindenki diplomás a cégnél, kb. mindenki dohányzik, és van jó pár pocakos ember. Múltkor is valaki szalonnát hozott be kajálni.
2014. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a 11:14-kor küldött válaszom kinek és miért nem tetszett, de nyugodtan mondhatja az illető, hogy mi volt hülyeség a mondandómban. Ha szubjektíve nem tetszett, akkor tárgytalan.
2014. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Nincsen! A szegény ember, -a mai nem képzett személy- nem azért vásárol olcsón, értékben hiányos és hibás élelmiszert mert buta, hanem az ö megélhetõségét a pénztárcája diktálja.
2014. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

"Egyertelmu hogy minel iskolazottab valaki, annal jobban figyel az egeszsegere, egeszsegesebben taplalkozik, tobbet sportol, kevesebbet vagy egyaltalan nem iszik meg dohanyzik. Ez teny."


Nekem mindössze egy szakmunkásom+érettségim van.Segédmunkásként dolgozom most,nem eszem cukrot,húst se sokat,de igyekszem minél több zöldséget,gyümölcsöt,rendszeresen sportolok,kéthavonta egyszer iszom meg 2 sört társaságban,nem dohányzom.Nálunk a gazdasági igazgató,a helyettese,a pénzügyesek,az informatikus mind dohányoznak.Takarítók közül eddig kettőt láttam dohányozni,pedig vannak vagy nyolcan.

2014. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

pedig a sörről mondjuk azt hallottam, hogy egészséges ital, csak valamiért összeforrt a fogyasztása a szegényebb réteggel.

a munkások itala volt május 1-én a virsli mellé meg ilyenek.

a gazdagok bort szürcsölgettek.

de a sör tele van vitaminnal és tőlünk nyugatabbra kultúrája van a fogyasztásának, nem csak a kevésbé tehetősek körében.

2014. nov. 6. 18:09
 20/40 anonim ***** válasza:

Szerintem van összefüggés.

Azért a jobb módú családok nagy része diplomás, értelmiségi, akik figyelnek az egészségükre és ezt adják át a gyermekeiknek is.

A gyárban, építkezéseknél dolgozó munkások nagy része elhízott, fél kiló kenyeret esznek egy étkezésre kolbásszal, felvágottal és üdítővel vagy sörrel Utána 1-2 kávé és cigi.É piszkosan, koszosan esznek. Ezzel szemben egy üzletasszony egy étteremben salátát és sült halat.

Szerintem összefügg nagyon is, bár természetesen akadnak kivételek is. Az egyetemeken a hallgatók nagyobb része dohányzik, beleértve a professzorokat is. És igen, a mentősök, orvosok nagy része elhízott sajnos.

2014. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!