Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés az egészséges táplálkozás és az iskolázottság szintje közt?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk rendelkezik diplomával (bármilyen téren, nem feltétlenül orvosival) az jobban odafigyel a helyes táplálkozásra?

2014. nov. 6. 10:07
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"A dohanyzas es az alkoholfogyasztas is sokkal elterjedtebb az alacsonyabb vegzettseguek koreben"

Ez is sztatisztika?

2014. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
igen.
2014. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Tehát, ezt most igy kell lenyelni, ti iskolázottak tudjátok mi a jó, mi pedig anyagi lemaradotak buták vagyunk ahhoz, hogy tudnánk milyen is az egészséges táplálkozás.

Eltekintve attol, hogy a munkás parasztnak nem is felel meg a ti irodai vitamimdús egészséges bió kajátok, mert a munkás teljesít, már fizikailag, ezért kell a kalória is, ami nem egészségtelen, csak erõt ad. Mert ugye, meg kell, hogy termelje a ti magasra becsült értékes élelmiszeretek. Üzemekben, pedig a munkás aki termel annak is 2 meg 3 anny kalóriára van szükége, hogy kitermelje a jövedelmét annak is aki egészségessen táplálkozik.

Nem szégyenlitek magatokat? Tiporjátok, hülyére veszitek a népet akitöl ti is függetek.

2014. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Az iskolázottság, jobban mondva a kulturáltság, mert aki iskolázott, az jó esetben kulturált is, de olyan kulturált embert is ismerek, akinek csak érettségije van, meg olyat is ismerek, aki intelligens,kulturált ember, de csak 8 általánosa van - tehát a kulturáltság az előbbiek fényében igen, hozzájárul ahhoz, hogy valaki egészségesen táplálkozzon, mert többet olvas, és ilyen kiadványok, ismeretek is eljutnak hozzá.
2014. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

33-as, nem adtam semmifele okot hogy levagd ezt a hisztit. En nem nezek le senkit, egyszeruen ismerem a statisztikakat, ezek ellen kuzdhetsz ha akarsz, de nem sok ertelme van.


Az meg hogy ki kitol fugg, szerintem inkabb ne menjunk bele, mert ertelmetlen. Mindenki fugg mindenkitol.

2014. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"Mindenki függ mindenkitöl."

Ez volt a legértelmessebb az egészböl.

Nem hisztizek, nekem is megvan a lehetöségem finomat meg egészségesset fogyasztani, csak nem szeretem a "kultúráltak" lenézését a gyengékkel szemben.

2014. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

A statisztikákat tényleg hagyjuk ki a buliból, inkább konkrét ismerősökre, emberi példákra hivatkozva mondjatok véleményt.


Az én nővérem (28/N) könyvelő, 2 diplomával rendelkezik, de abszolút nem figyel a helyes táplálkozásra. Tudom, ez szubjektív, mindenkinek mást jelenthet a "helyes táplálkozás", de abban egyetérthetünk, hogy a túl sok vörös hús, fehér lisztes pékárú, zöldség és gyümölcs elhagyása az étrendből egészségtelen. Sajnos gyakran betegszik meg ősszel, télen és nehezen jön ki belőle.

Ha megéhezik inkább vesz egy sajtburgert uzsonna gyanánt, minthogy beleharapjon egy almába.


Egy másik ismerősöm (34/F) szakmunkással rendelkezik, építőmunkásként dolgozik, ő az anyagi helyzete miatt választja az olcsóbb kajákat, de már törekszik az egészségesebb megoldásokra is.


A legjobb barátnőm pedig (22/N) érettségivel és szakmával rendelkezik, sportol, odafigyel a testére és nagyon tudatosan étkezik. Néha bűnözik péksüteményekkel, de nem viszi túlzásba, az a jutalom. A hétköznapokban fehérjedús ételeket fogyaszt, napi 1,5 liter vízzel.


Utolsó példának egy baráti párt hozok (22-23 évesek), egyetemisták, nagyon be kell osztaniuk a pénzük, de a nyers vegán kajákban és a sok mozgásban hisznek és erre próbálnak ráállni.


Összességébe véve, nekem az a tapasztalatom, hogy nem feltétlen iskolázottság szintjétől függ a dolog, annak ellenére, hogy a felmérések ezt mutatták ki.

2014. nov. 8. 15:55
 38/40 anonim ***** válasza:

és ez igy va!

Hagyni kellene a szatisztikát az vakvágányra vezet.

2014. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezt az egészséges, nem egészséges táplálkozás vitát. Én úgy tartom mindent lehet enni, a mennyiségekre kell figyelni, meg hogy mikor eszi az ember.
2014. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Semmi köze hozzá! Szerintem csupán önuralom és józan gondolkozás kérdése.
2014. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!