Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék fogyni! Tudnátok...

Szeretnék fogyni! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves 71kg-s fiú vagyok. Viszonylag erős tehát bírom a gyakorlatokat,de mostanság felszedtem egy kis túlsúlyt amit lekéne adnom mert különben gyógytesire kell majd járnom és idegesít a hájréteg is rajtam. Olyan 60kg-ra szeretnék fogyni. Az lenne a kérdésem,hogy ehez mit kéne ennem és mikor,mennyit valamint milyen mozgás gyakorlatokat végezzek?

2014. nov. 21. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi rendszeres testmozgást szükséges, lehet ez kocogás is lényeg, hogy mozogj. Figyelj arra mit eszel! Naponta többször kevesebbet. Chips,kóla,csoki felejtős. Egyél több zöldséget és gyümölcsöt. Konkrét mozgási tippeket feladatokat nem tudok ajánlani, abban remélem más segít! :) Kitartás!
2014. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Suliba viszont nem vagyok meg egy almával vagy répával ilyesmivel mert gimmnáziumba járok és sok órám van stb.. éhes lennék. Mit vigyek enni? És vacsorára mit ehetek gyümölcsökön kívül pl? Ilyen napi étrendet ha valaki összetudna dobni nagyon megköszönném mivel nem értek az ilyenekhez. :)
2014. nov. 21. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván nem elég Neked az iskolában egy kis zöldség és gyümölcs, sosem értettem azt, akinek az.

Nem szoktam sok konkrétumot írni, mert a legjobb a személyre szabott étrend és rengetegféleképpen lehet jól táplálkozni. Nem tudok ételt mondani, hogy ezt _kell_ enned, hisz nem lenne igaz, max. javasolni tudok ezt-azt.

Vacsorára szerintem remek a rántotta, zöldségekkel s felturbózhatok egy csomó dologgal (hús, sajt)... Sokan azt mondják, este ne egyen szénhidrátdúsan az ember. Én személy szerint szinte mindig ezt tartom, hozzám ez illik. De általában is hasznos szokott lenni a szénhidrát mérséklése... Ha a szénhidrát olyan kevés, hogy az és a fehérje (amit nem egészséges s macerás is nagyon magasra emelni) már túl kevés kalóriát ad, akkor az amúgy is szükséges zsír mennyiségét kell emelni, mert valamiből kell energia s a zsír elég jó jelölt ehhez, bár az átlagember inkább szénhidrátra alapoz.

De vissza az ételekhez, mielőtt még elkezdek az inzulinról beszélni... A hús-zöldség párosítást is jónak szokták tartani, a zsír ugye nem gond, amíg nem sok a szénhidrát... A gyors szénhidrátokat jobb kerülni vagy inkább edzés után bevinni.

Iskolába van, aki szendvicset visz (ha teljes kiőrlésű, akkor legalább lassabban szívódik fel, bár én glutént nem ennék), van, aki húst, zöldséget s akár rizs is mellé, én valószínűleg magkenyeret vinnék tojással, zöldséggel s valami zsíros dolgot még... Sokféleképpen lehet csinálni, tényleg. Legyen tápanyagdús, változatos, s lakj jól vele ésszerű kalóriadeficit mellett. Adott esetben elég sokáig kell próbálkozni, míg megtalálod a saját, tipikus módszerektől olykor elég távol álló stílusod, de könnyen lehet, hogy Te a szerencsésebbek közé tartozol.


Szerintem mozogj azt, ami jólesik, ez élből jobb a semminél... De az a jó, ha a teljes testedet megmozgatod, minden fontos izomcsoportot.

2014. nov. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! ment a zöld
2014. nov. 23. 16:33
 5/5 anonim válasza:
Egy orvos ismerősöm mindig azt mondja nem érdekes mit ezsel csak a mennyiség és az számít h 6 után ne egyél semmit..de most hogy tél lesz ha van a közelbe konditerem nyugodtan elmehetsz,ezen kívül felüléseket,gugolásokat,súlyzóval végezz gyakorlatokat..és ha nm tudsz neki állni norbitól nézz esetleg videókat,van egy oldal kalóriabázis ahol megszámolja mennyi kalóriát vittél be a szervezetetbe,és mennyit égettél el,ezenkívül a szobabicikli is nagyon jó megoldás max. 2 órát tekerj egy nap,sok vizet igyál az tisztítja a szervezeteted,gyorsítja az anyagcserét,és ne csábulj el zsíros kajáknak gondolok itt pizzára,hamburgerre,bundáskenyérre. A kitartásod pedig legyen hozzá. Remélem vmit azért tudtam segíteni. Sok sikert!:) 15/L
2014. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!