Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az a kalória, hogy attol...

Mi az a kalória, hogy attol irtózni kell?

Figyelt kérdés
Meg a zsírtol is kell menekülni. Arra viszont szükségük van az izmoknak.

2014. nov. 29. 02:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell irtózni a kalóriáktól, végül is az ételek energiatartalma tart minket életben. Sok ember tévedésben él ezzel kapcsolatban.


A kalória: A kalória (cal) az energia mértékegysége: egy kalória egy gramm víz hőmérsékletét egy °C-kal emeli meg.


Minden étel tartalmaz kalóriát (igazából kilokalóriában mérik, kcal)- vagyis energiát. Van, amelyik többet, van, amelyik kevesebbet. Átlagban a zöldségek tartalmazzák a legkevesebbet, és a zsírok és finomított szénhidráttartalmúak a legtöbbet.

Amikor ,,élünk", tehát lélegzünk, emésztünk, mozgunk, bármit csinálunk, kalóriát égetünk el. Minél intenzívebben csináljuk ezt, nyilván annál többet. Éppen ezért, míg egy 8 órát irodában ülő 30 éves hölgynek kb. 1800 kcal-ra van szüksége, addig egy intenzív fizikai munkát végző 30-as férfinak lehet, hogy 4-5000-re is. Akkor van probléma, ha a szükségletnél többet fogyasztunk, persze huzamosabb ideig, akkor a test elkezd raktározni, és megindul a hízás.

Mivel az emberek többsége szeret enni, és szereti az édes-zsíros dolgokat (amiknek a legnagyobb a kalóriatartalma), ezért hajlamosak ezekből sokat enni, főleg, hogy a legtöbbjük nem is annyira laktató. És akkor itt jön a képbe, hogy sokan elkezdik számolgatni a kalóriákat, hogy mennyit ettek, mennyit lehet, és ennek a megszállottjává lehet válni. Nekem is volt olyan időszak, amikor számoltam, de a mai napig megnézem, miben mennyi kalória van. Mert tudom, hogy néha el tud velem is szaladni a ló.

2014. nov. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!