Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek anorexiás és bulimiás...

Lehetek anorexiás és bulimiás egyszerre? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
3 hónapja lefogytam 12kg-ot. 60-ról indultam, jelenleg 48 vagyok a 167 cm-em hez. Nem koplaltam drasztikusan, 1200 kalória körül ettem (egészséges ételeket csak...mellőztem a lisztes,cukros dolgokat) Voltak olyan heteim, amikor kicsit többet ettem (pár falásroham miatt) és utána volt, hogy 2 hétig csak napi 800-900 kcalt ettem. Ez mostanába volt, ezért anyukám elvitt pszichológushoz, aki megállapította, hogy kezdőleges anorexiám van. Viszont ő csak arról tud, hogy elég keveset eszek. Anyukám is csak erről tud. Azt nem tudják, hogy néha nagyon bezabálok, olyankor nem tudom magam kontrollálni, és utána hatalmas bűntudatom van. Ma is ez történt. Utána pedig hánytam...elég sokat..Nem dugtam le az ujjamat, de rásegítettem direkt, öklendezéssel, és nagyon jól esett megszabadulni a sok kajától. Ilyen zabálások után általába megint koplalok 2-3 hétig (max. 1000kcal), vagy ameddig bírom. Írnom kell az orvosnak, hogy mikor mit, és mennyit eszek, és amikor keveset eszek, azt szívesen írom, mert nagon büszke vagyok magamra, és jó érzés nagyon, még ha ez neki meg anyukámnak nem is tetszik. Viszont a bezabálásom nem merem leírni. Ilyenkor nem írok le mindent amit ettem, hogy azt higgyék hogy végig keveset eszek. Mert a zabálások miatt nagyon szégyellem magam... Szerintetek egybe bulémiás is vagyok? Amúgy nem gyakori az ilyen bezabálás, általában jól bírom a 900-1000 kalóriát, és szépen is fogyok...kb. 3 hetente 1x van ilyen bezabálás.. csak félek hogy gyakoribb lesz... nagyon rossz :( múlt héten már 47,7kg-ot mutatott a mmérleg, és az olyan jó volt...de pl. a mai zabálásom után már most 50-et mutat :( Most 2-3 hétig tuti megint jön a napi 900-1000 kcalt..aztán ha utána nem lesz zabálási rohamom, akkor olyankor általába feltolom 1200-ra és azzal szépen megvagyok... Csak féle...nem akarok több bezabálást :( Mit csináljak? Szóljak az orvosnak erről a bezabálásról is? De akkor meg ez nem is anorexia, nem?? Vagy mi ez? :( 15/L
2014. nov. 30. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, bulimarexia a neve. Vagy nem eszel semmit, vagy, ha elkezded, bezabálsz és hánysz. Vagy keveset kajálcsz és azt is kiadod magadból.


Amúgy ez a legsúlyosabb változata, és a helyedben elmennék szakihoz, mielőtt megölöm magam.

2014. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Irtam,hogy járok pszichológushoz..
2014. nov. 30. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Velem is ez van...3-4 napig 600-800kcal, utána 3-4 napig 5000-6000kcal...3-4 kg-t is ingadozik a súlyom hetente...binge után van, hogy 2 kg is feljön, de képes vagyok 1 nap alatt ugyanennyit vissza is fogyni. Nem tudom, mi a megoldás, engem is kezel pszichiáter, én magam már elég drasztikus megoldásokhoz is folyamodtam (beszigszalagoztam a számat), de semmi sem tart vissza...:/

28N

2014. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom!! Azért ez durva...velem nem ennyire vészes a helyzet.. Én 900-1000 körül eszek, 2-3 hetente pedig van 1-1 bezabálásom, amikor 2-3000-et összeeszek/iszok..:( Nekem is nagyon ingadozik a súlyim..amikor sokáigkeveset eszek 47-re is letudok menni, de aztán jön egy zabanap, és akkor felmegy 50-51-re..persze aztán 1-2 napon belül lemegy 49-re...csak aztán megint jön a koplalás,hogy 47 legyek...ördögi kör..:( Most elhatároztam, hogy mostantól napi 1000kcalt eszek, és nem fogok bezabálni soha, havonta 1x csinálok egy csalós napot,mondjuk hogy megeszek egy tábla csokit,vagy ilyesmi...csak ne olyan sokat hogy rosszul legyek tőle..Remélem sikerülni fog ..
2014. dec. 1. 06:26
 5/13 anonim ***** válasza:

2. és kérdező, hogy esztek meg 3-4000 kalóriát? Miből áll? Hogy tudtok hízni? Mert én nekem nem megy.


Amúgy első vagyok, anorexiából kigyógyultam, most 169/46 és kéne egy tízes. De 1200-1300-nál több nem megy, pedig szeretnék. :)


A pszichológus meg segít, csak iszonyat hosszú idő, meg AKARATERŐ, de nagyon. Sok sikert, nekem kb. három évembe telt.


25L

2014. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elég könnyű összehozni 3000kcalt.. Ha arra gondolsz, hogy 2 kakaós csiga már kb 800kcal, meg egy tábla csoki 500-600 akkor már egy délelőtt fojamán meglehet 1300kalória.. Aztán még ebédre sok hús, sült krumplival mondjuk... az plusz 600 és akkor még ott az egész délután. Sajnos hamar összejön ennyi..:(( Te hogy fogytál le? Mennyi idő alatt, mennyiről, és napi mennyi kcalt ettél?? Ja és voltak neked is néha zabálósabb napjaid? Egyébként sok sikert kívánok a hízáshoz, ügyi vagy hogy meggyógyultál, tuti sikerúlni fog ez is!:)
2014. dec. 1. 18:06
 7/13 anonim ***** válasza:

1. etap:

- Stressz miatt (meg a hlye megfelelni akarás miatt).

- Sok mozgás és semmi (napi egy tejeskv, 1 alma este meg egy szelet kenyér) kaja.

- 169/68-ról kezdtem. Egy év alatt normálisan lementem 58-ra (sport+rendes kaja), csak aztán az otthoni cs.szegetések egyre jöttek é jöttek a mostohaanyámtól, én meg állandó rettegésben voltam (ugyan vajon ma épp mire kell hazamenni, mibe köt bele...), és előbb csak étvágyam nem volt, aztán élveztem, hogy nem eszek és ezzel úgymond "visszavághatok".

- Aztán jó volt látni a lapos hasam, de közben lassan mindenem eltűnt (mell, láb, segg, somb...).


Volt egy időszak, mikor visszamentem 63-ra (akkor ismerkedtem meg a párommal is), az jó volt.


2. etap:

- Csak munkahely váltás, stressz, nem volt normális, változatos kaja (csak kenyér, hideg és tészta), plusz elkezdtem fogamzásgátlózni ---> két hónap alatt visszafogytam.

- Jelenleg pajzsmirigyem hol jó, hol nem, a tésztaétkezés miatt felszívódási zavarom is lett - ezeket kezeljük.


De amit régen imádtam (a kinézetem), azt most gyűlölöm, mert a barátom elsírja magát (szó szerint), ha rám néz.


De köszi a tippeket, próba narancs :)

2014. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát én betolok 4-5-6-7-8 snickerset/twixet/müzliszelet, 3-4 tábla csokit, 2 zacskó chipset vagy egy zacskó kekszet egy ültő helyemben.:( Persze aztán ki is purgálom, így nem hízom tőle. De volt kb.1 év, míg nem purgáltam, akkor nagyon meghíztam. 169 cm vagyok, az evészavar előtt 62-64 kg körül mozogtam (4 éve), lementem 31 kg-ra, meggyógyultam, 1 évig nem faltam-purgáltam, felhíztam újra 60 fölé, most 44-47 között mozgom, ha zabálós napjaim vannak, felhízom 47-re, utána jön a koplalás, lemegyek 44-re, mindezt 1 héten belül.

De már nem akarok 3x kg-ra lemenni, mint régen, jól érzem magam 44-45 körül, csak a zabálás-purgálással kéne valahogy leállni. Ha normálisan, egészségesen eszem éppen napokig-vagy olykor hetekig (kb. 3 hét volt a leghosszabb, míg tartani tudtam a normális, egészséges életmódot (nem koplalás, nem zabálás, 1400-1500 kcal körül), akkor heteken keresztül dekára pontosan 45,2-3 volt a súlyom. Nekem ez tökéletes lenne...ha nem zabálnám fel állandóan magam 47-re.:(

2014. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért az kicsit durva, utolsó!!:o Azért nekem nem ilyen nagyok a bezabálásaim...nem tudom hogy tudsz ennyit megenni. :o Sajnálom a helyzeted!:/ Te amikor koplalsz,akkor mennyi kcalt eszel?
2014. dec. 2. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Most 4 nap zabáláson vagyok túl sajnos (csütörtök-vasárnap), felmentem 47,5-re, tegnap óta koplalok (300-400 kcal), reggel már 46,4 voltam, ma 2 kis tányér levesnek a levét ettem, holnapra szerintem újra 45,valamennyi leszek. Ha vissza sikerül mennem 45 körülre, akkor majd fokozatosan emelem újra az egészséges 1400-1500 kcal-ra, amitől még nem hízom, csak tartom a 44-45-öt...csak ne rontsam el újra a zabálással...:( Mert akkor jön a purgálás és koplalás megint...:/
2014. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!