Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek anorexiás és bulimiás...

Lehetek anorexiás és bulimiás egyszerre? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
3 hónapja lefogytam 12kg-ot. 60-ról indultam, jelenleg 48 vagyok a 167 cm-em hez. Nem koplaltam drasztikusan, 1200 kalória körül ettem (egészséges ételeket csak...mellőztem a lisztes,cukros dolgokat) Voltak olyan heteim, amikor kicsit többet ettem (pár falásroham miatt) és utána volt, hogy 2 hétig csak napi 800-900 kcalt ettem. Ez mostanába volt, ezért anyukám elvitt pszichológushoz, aki megállapította, hogy kezdőleges anorexiám van. Viszont ő csak arról tud, hogy elég keveset eszek. Anyukám is csak erről tud. Azt nem tudják, hogy néha nagyon bezabálok, olyankor nem tudom magam kontrollálni, és utána hatalmas bűntudatom van. Ma is ez történt. Utána pedig hánytam...elég sokat..Nem dugtam le az ujjamat, de rásegítettem direkt, öklendezéssel, és nagyon jól esett megszabadulni a sok kajától. Ilyen zabálások után általába megint koplalok 2-3 hétig (max. 1000kcal), vagy ameddig bírom. Írnom kell az orvosnak, hogy mikor mit, és mennyit eszek, és amikor keveset eszek, azt szívesen írom, mert nagon büszke vagyok magamra, és jó érzés nagyon, még ha ez neki meg anyukámnak nem is tetszik. Viszont a bezabálásom nem merem leírni. Ilyenkor nem írok le mindent amit ettem, hogy azt higgyék hogy végig keveset eszek. Mert a zabálások miatt nagyon szégyellem magam... Szerintetek egybe bulémiás is vagyok? Amúgy nem gyakori az ilyen bezabálás, általában jól bírom a 900-1000 kalóriát, és szépen is fogyok...kb. 3 hetente 1x van ilyen bezabálás.. csak félek hogy gyakoribb lesz... nagyon rossz :( múlt héten már 47,7kg-ot mutatott a mmérleg, és az olyan jó volt...de pl. a mai zabálásom után már most 50-et mutat :( Most 2-3 hétig tuti megint jön a napi 900-1000 kcalt..aztán ha utána nem lesz zabálási rohamom, akkor olyankor általába feltolom 1200-ra és azzal szépen megvagyok... Csak féle...nem akarok több bezabálást :( Mit csináljak? Szóljak az orvosnak erről a bezabálásról is? De akkor meg ez nem is anorexia, nem?? Vagy mi ez? :( 15/L
2014. nov. 30. 18:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szegény ! :( Kitartás! Nem fogod elrontani! Próbáld tartani ezt az 1500-at.. Az én tervem most az hogy heti 6 nap tartom az 1000-et, és egy nap egy kicsit többet eszek (szombat) mondjuk 1500-at (de nem zabálok) így talán könnyebb lesz.. :)
2014. dec. 2. 19:41
 12/13 anonim ***** válasza:
Köszi! Nekem is az a cél, hogy 1500-zal tartsam a 45 kg-t, ez nem olyan régen sikerült, hetekig ugyanannyi voltam. Nekem ez az a mennyiség, amitől se nem hízok, se nem fogyok. Csak sajnos most muszáj koplalnom, hogy visszaálljon a súlyom, de ha visszaállt, megpróbálom tartani. Neked is sok sikert, szerintem menni fog, amit elterveztél!
2014. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én is ezen vagyok most..visszaállni a 47-re.. Köszönöm!:)
2014. dec. 2. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!