Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Veszélyes lehet egyik napról...

Veszélyes lehet egyik napról a másikra teljesen megváltoztatni az étkezési szokásaimat?

Figyelt kérdés

Teljesen ki akarom zárni az étrendemből a cukrot,kenyeret, tejet, krumplit...igazából mindent leszámítva a húst,zöldséget, gyümölcsöt, tojást. Én kicsi korom óta nap mint nap eszek édességet meg kenyeret és mindent, amit most már nem akarok. Belevághatok így hirtelen vagy nem jó ötlet? Hogy kellene átszokni? Amúgy nem fogyás a cél, csak egészségesebb étkezés. Mellesleg 24 éves vagyok és lány. Még arra is adhatnátok tippet, hogy mit egyek sport előtt (intenzív,megterhelő) mert eddig müzlit ettem meg kenyeret.

Köszi!:)



2013. okt. 14. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes, csak nem fogod bírni. Én is paleózom, és kb. 1 évig elég sokszor megbotlottam. Nekem a tej ment a legnehezebben... Meg ami még probléma, a vendégség. Hogy nem értik meg, miért nem eszel meg x dolgot. Az én anyósom mindig halálosan végigsértődik, pedig már kismilliószor elmondtam neki, hogy mit és miért nem eszem meg. Szerinte én alultáplált vagyok, nem eszem normálisan, stb. Ő meg cirka 110 kiló, olyan igazi, tenyeres-talpas nagymama. Hát, kinek mi tetszik. Veszekedni nem szoktam vele, felesleges. Ami a paleóban a legnagyobb energiát adja azok az olajos magvak és a banán. Én azt szoktam csinálni, hogy egy banánt feleszeltelek, megszórom egy marék durvára aprított magkeverékkel, vagy csak mandulával (ha olyanom van, megpirítom előtte) és azt eszem futás előtt. Viszont én már leszoktam a kenyérről, nagyon kevés szénhidráton vagyok. Vagy csökkentsd a mozgás intenzitását, vagy legyen nálad szőlőcukor, vagy energiaszelet, vagy egy banán, nehogy elájulj! Nem feltétlenül kell megenni, de ha rosszul vagy, akkor inkább legyen nálad.
2013. okt. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A banános-magos dolog tetszik, sztem az kifejezetten ízlene nekem, szóval kipróbálom:) Én azt hiszem akkor leszek bajban, mikor a barátaimmal megyek ide-oda és be akarnak ülni valahova pizzázni vagy hasonlót enni. Nem tudom mit szólnak majd, hogy nem eszek, illetve én hogy fogom kibírni, hogy ne egyek. Most nagyon erősnek érzem magam, de majd ha jön nap mint nap valami hasonló kihívás....hát, nem lesz könnyű az biztos.

2013. okt. 14. 01:05
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Akaraterővel mindent lehet. Bármelyik pizzázóban van saláta az étlapon, de ha szépen kéred, akkor készítenek csak neked grillezett zöldségekből és sonkából egy jó kis egytálat... csak legyél kitartó, előbb-utóbb a többi csaj is követni fogja a példádat.
2013. okt. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Azért néha egy-egy pizza belefér, senki nem halt még bele. Nem méreg az, hogy ne lehetne megenni.
2013. okt. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Inkább macerás, mint veszélyes.

Egy ismerősöm csinálta 1-2 évig, aztán visszatért a normál étrendre. Nagyon pozitív tapasztalatai voltak.


Bár én ezt az egészet nem értem, mert itt van a sok között egy link: [link]


Paleó kenyér és zsemle, kizárólag magok őrleményéből készült. Na de a liszt is magörlemény. Akkor most ez hogyan van?

2013. okt. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
örlemény, de nem búza, hanem gesztenye, zab...Olvasd el! Semmi baj nincs a változtatáson. Esetleg hasmenés, de hidd el elmúlik. Nekem,még az sem volt..
2013. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A barátokkal én azt szoktam, hogy olyan helyre megyek, ahol tudom, hogy van mit ennem. Nálunk a legtöbb helyen vannak salátás tálak, vagy husi salátával, annyi, hogy nem kérek rá öntetet, csak citromot. A paleo kenyerekkel/sütikkel szerintem az a probléma, hogy túl sok bennük az energia. Ráadásul drágák is az alapanyagok. Én csak nagy ritkán, ünnepekkor szoktam sütögetni. A szezámos dolgokat pedig felejtsd el, mert olyan hasmenésed lesz tőle, hogy ihaj! Salátára, husira lehet szórni egy kis szezámmagot, de a szezámlisztből készült kenyér... Brr... Az elején én is kísérletezgettem ilyenekkel, de rájöttem, hogy hülyeség. Szendi Gábor könyveit tudom ajánlani.
2013. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, és nagyon fontos, hogy olyan zöldségeket is egyél, amikre eddig rá se néztél. Ha lemondasz a tejtermékekről, akkor másból kell bevinned a Ca-ot, és ehhez nagyon változatosan kell étkezni! És itt a változatosságot az alatt értem, hogy nem szabad megmaradni a paparadicssom-paprika-uborka szentháromságánál, hanem enni kell minden féle zöldséget és persze gyümölcsöt is. De a zöldség legyen a több.
2013. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amik pl nekem nagyon jól bejöttek.

saláták (többféle zöldség) hozzá főtt tojás/ sült, párolt húsok, halak, húsgombóc, főtt hús stb

tojásos lecsó(padlizsán, cukkini is mehet bele)

sütőtök püré csirkecombbal

darálthússal töltött hagyma, paradicsom, tök, cukkini, gomba

gombamártás csirkecombbal

lecsós csirkemáj

sült hagymás sertés máj csemege uborkával

húsos baconnal, lecsós alapon rántotta vagy tükörtojás

gyümölcstál dióval/mogyoróval megszórva

tojásleves, zöldség levesek főtt hússal, főtt párolt zöldségek tükörtojás, májgombóc leves, ragus levesek, vegyes zöldség levesek

paradicsomos káposzta sült hússal

2013. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és az ötleteket kajára. Belevágtam, szóval ez a második napom.
2013. okt. 15. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!