Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki él egészségesebben?

Ki él egészségesebben?

Figyelt kérdés

Aki gluténmentesen, laktózmentesen, cukormentesen vagy vegán életmódot folytat?


Ezek közül melyik a legegészségtelenebb? Ha valaki tudja esetleg és kérhetném, akkor egy rangsort is tudna csinálni ezekből?..


Előre köszönöm! :)



2015. jan. 14. 18:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az említett ember aki nyers vegán egy családanya. Az egész családja nyersen eszik kb. 90%-ban de a gyerekek az iskolában főtt étel is esznek/ettek és ha úgy alakul ő is eszik főtt vegán kaját is. Nem pl. a tévé előtt ül egész nap mert eleve ugye ott a háztartás és jár találkozókra, tanfolyamokra,stb is tehát átlagosan aktív élete van. És a blogjában többször említi hogy a nyers kajákból elég keveset enni mert tömény tápanyag, hamar jóllakik tőle az ember és a kaják alapján amiket kipróbáltam eddig ez igaz is. Régen leírta hogy miket eszik a nap folyamán és hozzáírta hogy kevésnek tűnik de csak látszatra tűnik kevésnek mert igazából sose éhes.

Ez olyan mint a bolti sima fehér kenyér és a házilag készített élesztő,stb mentes kenyér. A boltival nem tud jóllakni az ember mert fele levegő,stb sőt meg lehet tőle mégjobban éhezni míg a házilag készítettből elég egy vagy két tenyérnyi szelet és jóllakik az ember. Nem a kaja mennyisége a lényeg hanem a tartalma és a nyers kaják a lehető legtartalmasabbak így nem is kíván belőlük az ember egy nagy tányérnyit.


Mindenki olyan életmódot, étrendet követ amilyet akar, amelyiket jónak gondolja. Engem ez győzött meg többek között olyan dolgokkal hogy pl.az illető a nyers étrend előtt meddő volt és sokféle dolgot/kezelést kipróbált hogy gyereke lehessen sikertelenül aztán "hirtelen, véletlenül" természetes módon lett több gyereke miután nyers evő lett, ugyanígy eltűnt az allergiája is, mások rákból gyógyultak meg természetes dolgok segítségével aminek az is a része volt hogy nagy százalékban nyersen kellet enniük. Olvastam,hallottam olyat is hogy egy törzs(nem tudom pontosan hol és kicsodák) teljes harmóniában él a természettel,csak zöldséget, gyümölcsöt, növényeket esznek és 100+ kort is megéli a nagy részük, nincs náluk rák, cukorbetegség, klimax, magas vérnyomás, szívbetegség.

2015. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

Ja ott a pont előző.


A 10 es akkora téveszmékkel küzd hogy valami félelmetes.


Nem a nyers vegán nézegeti a patikamérleget meg küzd állandó éhséggel és rágcsál ződséget félóránként hogy meg ne halljon hanem a tohonya kigyúrt de baromi gyenge állóképességű "mindenevő" emberek.


Aki úgy akar vegán lenni hogy közben éhen akar halni meg méricskél mérlegen az tudathasadásban szenved ,ő ne legyen vegán mert tényleg bele fog halni.


Előző a nyers növényekben tényleg brutális enzimek vannak csupa energia bomba ami nem elálmosít hanem hasznosul és fele annyit sem kell megenni belőlük hiába nem értik ezt a húsevők.


Én csinálok magokból meg olivaolajból +hagymából turmixal ilyen masszát amit a kenyérre lehet kenni . Rendszerint két hét után dobom ki el se fogy ,annyira kemény cucc hogy egy napot elvagyok három szelet kenyérrel +3l vízzel ,a többiek meg nem értik mi tart életben egyáltalán, a súlyom is orvosilag a sovány alatt van mégis én vagyok az aki sportol meg testtömegéhez mérten nagy súlyokat mozgat lihegés nélkül. Eközben a gyúrós csávó liheg rosszul van le kell ülnie, vagy éppen éhen akar halni. (ez nem csak a gyurós)

2015. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%

nem talán az küzd téveszmékkel, aki napi három szelet kenyeret is megeszik?

egyrészt: a kenyér mitől nyers?

másrészt: gondok vannak a gluténnal, és nem csak az arra érzékenyeknél.

én nem ettem húst 8 évig, bár nem voltam vegán, de tudom, mit jelent a hústalan életmód.

kenyér nélkül TÉNYLEG nem lehet túlélni.

viszont a kenyér rossz.

nálam nagyon súlyos betegséget okozott, anélkül, hogy bármi egyéb tünetet produkáltam volna, már csak a betegségről szereztem tudomást.


nem tudom, a kettővel előző válaszolónak mennyi saját tapasztalata van, mert ahogy látom, valaki másnak, egy ismeretlennek a bologjára alapoz. miért nem a saját tapasztalataival jön, ha annyira jó a nyers vegán étrend?

én a saját testemet ismerem, hogy hogy reagál, és a nyers vegán étrend nem lenne jó neki.

egyáltalán nem elég az energia a számomra, amit kizárólag nyers ételekből nyerek.

rengeteg nyers ételt eszem, de az nem elég nekem.

próbáljátok kenyér nélkül a nyers kosztot...

kíváncsi vagyok, ki bírja ki krónikus fáradtság meg betegségek, a fogak tönkremenetele nélkül hosszú távon.

2015. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok nyers vegán mért ne ehetnék kenyeret.


Csak mondtam egy példát én mit eszek ettem nyáron rendszerint és kösz jól vagyok.


Igazából elárulhatnád milyen súlyos beteg lettél a vegetáriánustól?


Az energia iránti aggodalmaid és a fogak meg a csontok elvesztése érvelésed nem tudom honnan jön.


Energia : Akkor egyél disznózsírt ,miért kell ehhez hús?


Csontok elvesztése kálcium hiány: Talán a hús lenne a csontok kálcium pótlója? valamiről lemaradtam...


Mit eszik a tehén? Zöld növényt . Mit csinál a tehén? Tejet ad az embernek ami tele van Ca mal meg óriási bébit szül aminek kész csontozata van ,és ezek után hol van neki csontritkulása ?


A természetben előforduló nyers növényekből összeállított táplálkozásban kizárt dolog hogy hiánybetegség alakuljon ki.


Minden modern kori népbetegség a helytelen ,ismeretlen, téveszmés táplálkozásból fakad.


Ha te napi szinten BL50 fehérkenyeret sütögetnél otthon (tehát nem is bolti müanyagot) és azt ennéd akkor símán lehetne csontritkulásod mivel a búza magja nem tartalmazza a kalciumot csak a héja (BL200) Ilyenkor a táplálkozásoddal kálciumot vonsz el onnan ahol még van tehát csontok fogak.


A természetben nem fordul elő fehér liszt ,ezt csak az ember találta ki , aki nyersen gondolkozik az csak ott hibázhat ha mérgezőt vagy szennyezett növényt fogyaszt.Van olyan választékos az elérhető növénykínálat hogy ne legyél hiánybeteg. És nem kell délamerikai meg földközi növényeket sem importálni ez hülyeség ,ami a kertedben megterem az jó úgy ahogy van. Kukorica sem kell.

2015. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam az én vegán étrendemnek nem lett jó vége. Ezt úgy értettem (és kérdésedre a válasz), hogy három hónapja nincs menstruációm, és ez már 100%, hogy az életmód váltástól van.

Rengeteg féle képpen próbálom és kísérletezem nap mint nap, hogy mi a jó nekem, mi az ami egészséges, de mégsem lesz tőle hiánybetegségem, stb.

Ez csak megnehezíti a helyzetem, mert ugye most "hízókúráznom" kéne, de annyira rossz ez így....

Igaz a mentruációm kárára ment, de annyira örültem, hogy fogytam, rengeteg önbizalmam lett, boldog voltam, jól éreztem magam a bőrömbe, most meg vissza kell térnem ugyan oda ahonnan elkezdtem, ami borzasztó nagy kudarc számomra.

Ezért is érdekel, hogy most mit csináljak, hogy csináljam stb...mi az amit lehet és mi amit hanyagoljak az étrendből?..

2015. jan. 17. 23:11
 16/21 anonim ***** válasza:

Azért nem a saját tapasztalatomat írom mert még csak nemrég óta ismerkedem ezzel az étrenddel, nemrég kezdtem napi szinten ilyeneket is enni de mivel nem szabad és nem is lehet egyik napról a másikra teljesen átállni így még főtt kajákat is eszek tehát nem tudok még saját több éves tapasztalatot írni.

A blog amiről írtam Lénárt Gittáé csak hogy ne legyen ismeretlen: [link]

Több könyve is van, tévében is szerepelt már többször, szervez/résztvesz nyersételes találkozókon,tanfolyamokon is.


Van nyers kenyér is. Zöldségből, olajos magból(lenmag) és vízből készül általában de van amelyikbe csíráztatott hajdina kell.

Van egy ropogósabb, teljesen kiszárított formája ez a kréker. És van egy puhább, nem teljesen kiszárított amit kenyérnek neveznek. De egyik se az a hagyományos kenyér féleség. Aszalógép tálcáján 41-2fokon készülnek a pár mm vastag "szeletek". Ugyanúgy meg lehet kenni házilag készített lencsecsírás, medvehagymás, avokádós,stb. sokféle pástétommal mint a sima kenyeret.


Nem tudom mit eszel/ettél, miket kóstoltál hogy szerinted nem lehet jóllakni, megélni növényeken. Én pl. ma csináltam almából, dióból, csicsókából, mazsolából, fahéjból, citromléből, mézből egy nagy tál nyers nasiféleséget amitől már pár kanál után kezdtem jóllakni. De van a hűtőben még nyers rakott brokkoli is amiből szintén elég egy kisebb adagot megenni egyszerre mert elmulasztja az éhségérzetet. Nem lesz tőle dugig az ember de ez nem is baj hanem egyszerűen nem marad éhes és ez a lényeg.

2015. jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha abszolút száműzöm a személyes véleményemet, akkor azt ajánlanám, hogy inkább keress fel egy dietetikust, mintsem laikusok véleményére hallgass. Minden szervezet más és másként is reagál egyes változtatásokra, attól, hogy másnak bejött a vegánság és társai, nem biztos, hogy neked is jót tesz majd. Jobb lenne egy személyre szabott étkezési program, amihez persze az is kell, hogy te magad kitapasztald, hogy mi a jó neked.
2015. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ú 16 os te amiket leírtál már az elolvasásától jóllaktam.


Viszont azt mondják hízni kéne ezektől a kajáktól de én nem hogy híztam hanem még fogytam de nem az éhségérzet vagy energia kárára.


Egyébként a diót is úgy kéne enni hogy langyos vízben megáztatod fél órát ,nem tudom mi a szakkifejezés de ez aktiválja az enzimeket.

2015. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mióta vega vagyok csak pozitív dolgokat vettem észre magamon. Ezt is kipróbálom aztán majd meglátom mi lesz de nem hiszem hogy negatív hatásai lesznek a nyers étrendnek.



Igen be kell áztatni fogyasztás előtt hogy eltűnjön belőle az enzimgátló és tápanyagdúsabb, könnyebben emészthető legyen. A diónak minimum 12 óra ázás kell de az 1 nap az igazi(gyakori áztatóvíz cserével). Tökmagot 5 órára kell áztatni, napraforgómagot 2 órára, mákot 2 órára. Persze ez mind a nyersen való fogyasztásra vonatkozik mert hőhatásra is lebomlanak az enzimgátlók(és az enzimek meg a tápanyagok egy része) így nem kell áztatni. A kesudió kivétel mert a héja mérgező anyagokat tartalmaz és a héj eltávolításához pörkölik tehát mire a boltba kerül már rég nem nyers ennek ellenére használják a nyerskonyhában főleg azért mert finomabbá teszi a szószokat, pástétomokat.

2015. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, voltál már orvosnál a menstruáció kimaradása miatt?

És hány éves vagy? Mert tizenéves korban vannak akiknek nagyon rendszertelenül jön meg, akár ki is marad. Terhesség tuti nem jöhet szóba? Ha hirtelen sokat fogysz, attól is kimaradhat, de az általában akkor, ha az ember már úgy néz ki, mint egy anorex modell. Hány kg vagy és milyen magas?

A vegán táplálkozás önmagában nem egészségtelen. Ha mint a paleosok, száműzöd a kenyeret, fehér lisztet, gabonákat stb. az együtt jár fogyással, de ha emellett kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor nem leszel alultáplált, nem leszel beteg, és nem marad el a menstruációd.

Véleményem szerint nem alapból a vegán táplálkozást kellene okolnod, hanem először orvost felkeresni, nem más okozza-e, majd azt kellene felülvizsgálnod, hogy hol van hiba a táplálkozásodban.

2015. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!