Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexias vagyok, hogy kezdjek...

Anorexias vagyok, hogy kezdjek el enni?

Figyelt kérdés
Apukam ongyilkos lett tavaly decemberben, majusban bekoszontott az eletembe a panikbetegseg es nem tudtam enni. Eroltettem, de egyszeruen nem ment le es nagyon elszoktam az evestol. 44 kg vagyok, par napja elkezdtem enni de rengeteget.. Tegnap bevagtam egy egesz pizzat! Ma probaltam okosan enni, de becsuszott masfel tabla csoki.. Nem akarok rohamosan hizni, mit csinaljak?!
2015. jan. 26. 17:32
 1/5 gömbicica ***** válasza:

?éves vagy? gondolom lány.

szorongással jár ez az állapotod?

iskolába jársz?

édesanyád? testvéred?

hol laksz? város,község, falu... megye?


bakker ne attól félj, hogy elhizol. ez hülyeség.

nem azért fogytál le, mert anorexiás vagy!!!!

hanem volt egy helyzet, ami lelkileg nagyon megviselt.


vagyunk igy páran!!!!


kérdésekre ha válaszolsz próbálok tanácsot adni.

2015. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lany vagyok, 16 eves, kulfoldon elek az anyukammal 4 eve.

Nem tudtam enni, de most probaltam valtoztatni a gondolkodasomon es megjott az etvagyam, az eletkedvem de sok helyen olvasok hogy strias leszek/a duplajat szedem fel stb. Tornazni szeretnek de meg nincs erom hozza. Iskolaba nem jarok, barataim nincsenek.. Magantanulo vagyok.

2015. jan. 26. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan a kornyezetedben akaivel megbeszelhetned ezt a kenyszeres evest? Anyukad vagy akivel egyutt laksz? Ha egyutt ennetek akkor az segitene az adagokat betartani. Az lenne a legjobb ha mostantol figyelnel arra is, hogy ertekes tapanyagokat vigyel be. Ami veled tortenik az nem anorexia nervosa szerencsere, mivel szerencsere nem akarsz fogyni. Szoval, en azt javasolnam, hogy vonj be ebbe meg valakit aki segit a mindennapokban, azert jo a csaladtag mert szemelott lennel, vigyaznanak rad.
2015. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NEM fogod felszedni a dupláját, ha okosan csinálod.


- lőj be egy súlyt (mondjuk 52 kg - mondtam valamit), és ha az megvan, elkezdhetsz sportolni, mert már lesz energiád hozzá

- a sporttal kezdetben óvatosan, ne terheld meg magad


Amúgy, nekem:

- anorexia 43 kg

- evés-evés-evés, de így is egy év kellett, hogy 58 legyek, és nem voltam dagadt

- aztán 63-nál már elkezdett zavarni és onnantól kezdve sportolok napi szinten

- most 54 vagyok, kaja-sport rendben (nem testépítek, hanem torna, futás, jóga, önvédelmi...)

2015. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!!! :-)
2015. jan. 26. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!