Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem eszek semmilyen gyümölcsöt...

Nem eszek semmilyen gyümölcsöt/zöldséget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, 163 cm és 60-61 kg. Banánt és almát eszek, a többi gyümölcsöt turmix formájában iszom meg. Zöldségek közül a brokkolit/gombát/hagymát krémleveskén eszem meg. Répát és krumplit eszek, de mást nem. Se paprika, se paradicsom, se uborka stb...

Aggódom az egészségem miatt, mert tavaly már kettőször is elájultam, illetve nyáron ha meleg van, akkor bármilyen helyzetben képes vagyok szédülni, összeesni.

Valaki valamit tud segíteni, mert nagyon félek, hogy komolyabb problémáim is lesznek?!... :(



2015. jan. 31. 19:16
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:

1. az ájulásnak a vitaminszinthez semmi köze

2. egyél zöldséget, nem? Semmilyen okot nem írtál amiért nem ennél. Én szendvics mellé szoktam benyomni egy paradicsomot vagy egy darab uborkát. A paprikát nem szeretem :F Ennyi szerintem bőven elég.

A gyümölcs meg finom, azt lehet enni.

2015. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy finom a szenya mellé pls a paprika paradicsom. Jobol maradsz ki
2015. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt egyél, min. 3-szor naponta, de inkább többször lenne ideális. Próbáld megerőltetni magad, egyél olyan zöldségeket, gyümölcsöket is, amik nem ízlenek, egy idő után megszokja az ember az ízeket, meg is szeretheti. Én pl. régebben nem szerettem az almát, de mivel olcsó és könnyen hozzáférhető gyümölcs, eldöntöttem, hogy gyakrabban fogok enni, ma már általában kifejezetten jól esik. :)

Kereshetsz az interneten zöldséges, gyümölcsös recepteket, hátha találsz valami szimpatikusat, és bővítheted a repertoárt. Vannak ételek, amelyben szinte eltűnnek ezek az alapanyagok, alig lehet észrevenni őket.

2015. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én egyáltalán nem eszek se zöldséget se gyümölcsöt.kifejezetten undorodom tőlük..én is félek az egészségem miatt,de egyszerűen megfogni se merem a gyümölcsöt..
2015. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!