Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez az edzésterv...

Szerintetek ez az edzésterv jó? Lehet tőle rendesen fejlődni? Hány g szénhidrát lenne az ideális?

Figyelt kérdés

19/fiú vagyok 177cm magas és 87,5kg.

Haladó "testépítő" vagyok, de nem ez a célom, egyszerűen csak nagyobb, izmosabb szeretnék lenni stb...

Első részben az érdekelne, hogy jó e az edzéstervem, másod részben pedig egy- két tanács, hogy amellett, hogy tömeget növelek, hogyan lenne érdemes egy picit lefaragni a hasamból.

Edzésterv:

1.hét

- H: Egy kemény mell edzés. Pozitívon 70kg- al 4x8 majd negatívon 85kg- al 4x8, simán 90kg- al 3x8 és egyszer- kétszer belenyomok 110- 120 ba segítséggel.

eztán tárogatás és egy kis összehúzás.

K: Teljes váll edzés, Bicepsz, Tricepsz szintén a lehető legkeményebben.

Sz: Láb, has

Cs: Váll edzés félgőzzel és hát.

P: Mell ismétlés és bicepsz, tricepsz.

Hétvége Pihi.

2. hét:

- H: Mell edzés

K: Váll, kar

Sz: láb has

Cs: Váll hát

P: Hát, kar.

Szval egyik héten 2 mell a másikon 2 hát edzés.

Eztán ismétlődik.



2014. jan. 30. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Messze nem vagy haladó ha nem tudod, hogy tömegelés közben nem lehet "lefaragni a hasadból".
2014. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok, ebből könnyen lehet túledzés. Azt nem javaslom, hogy kétszer edz egy héten egy izomcsoportot, főleg többet, ráadásul 5 nap folyamatos edzéssel. Szerintem egyszer egy héten is sok az a melledzés, nemhogy kétszer...

Én a helyedben, ha már többször akarsz egy izmot egy héten edzeni, akkor inkább csak a nehéz alapgyakorlatokra koncentrálnék, és egyik nap alsótest, másik nap felsőtest felbontásban heti 3-4-szer, a 4-et meg lehet esetleg próbálni, ha bírod. Egyébként ahova nem írtad oda, hogy keményen (láb, hát), azt nem is edzed rendesen? Szénhidrátból ha könnyen jön a tömeg, van már egy kis zsír, akkor talán 4 g körülről kéne indítani, aztán majd meglátod.

2014. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De tudom, hogy nem nagyon lehet lefaragni csak érdekelt, hogy esetleg van e még is valahogy rá egy kis lehetőseg.



Rendesen edzem azokat az izomcsoportokat is természetesen:)

Ugy vettem észre, hogy nekem a heti 2 hozta meg a nagyobb izmot karra és mellre is.

Nem szeretném túledzeni magam de úgy érzem, hogy jobban megy pl. másodszora a mellezés nagyobb súllyal esetleg.

És jobb érzés is úgy elmenni a teremből h be vagyok rendesen duranva és másnap is.

2014. jan. 30. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!